Team name | Score | Finalists | Placers | Wins | Losses | P Falls | T Falls | M Decs |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tumwater (TUMW) | 203.0 | 4 | 9 | 34 | 8 | 28 | 1 | 2 |
O'Dea (ODEA) | 196.5 | 4 | 9 | 35 | 11 | 24 | 3 | 4 |
Woodinville (WDNV) | 142.5 | 5 | 7 | 22 | 12 | 17 | 1 | 0 |
Granite Falls (GRAN) | 136.5 | 2 | 8 | 24 | 17 | 18 | 0 | 1 |
North Creek (NTHC) | 111.5 | 3 | 9 | 19 | 21 | 14 | 0 | 1 |
Interlake (INTL) | 93.0 | 2 | 7 | 15 | 17 | 8 | 1 | 1 |
Lake Washington (LWAS) | 82.0 | 1 | 8 | 15 | 22 | 9 | 0 | 3 |
Sammamish (SAMM) | 33.0 | 0 | 3 | 6 | 10 | 4 | 0 | 2 |
West Seattle (WSEA) | 30.5 | 0 | 6 | 6 | 18 | 4 | 0 | 1 |
Bellevue (BELV) | 13.0 | 0 | 3 | 3 | 10 | 3 | 0 | 0 |
10|Max Reisman (Lake Washington) | M. Reisman (LWAS) | 1. Jonathan Ruana (WDNV) | |||||||||
AA1 | M. Reisman (LWAS) | from N:AA1 | AA4 | M. Reisman (LWAS) | 2. Luke Manchester (INTL) | ||||||
BYE | J. Ruana (WDNV) | 8-2 | 3. Brody Yake (TUMW) | ||||||||
from S:AA2 | 4. Max Reisman (LWAS) | ||||||||||
Luke Manchester (Interlake) | 5. Matthew Burkett-NS (NTHC) | ||||||||||
AA2 | J. Ruana (WDNV) | from S:AA1 | AA5 | M. Burkett-NS (NTHC) | |||||||
Jonathan Ruana (Woodinville) | 9-4 | M. Burkett-NS (NTHC) | BYE | ||||||||
from S:AA3 | |||||||||||
9|Brody Yake (Tumwater) | L. Manchester (INTL) | ||||||||||
AA3 | B. Yake (TUMW) | from N:AA2 | AA6 | L. Manchester (INTL) | |||||||
9|Matthew Burkett-NS (North Creek) | Fall | B. Yake (TUMW) | Tech Fall 21-6 | ||||||||
from N:AA3 | |||||||||||
Round 1 | Round 2 | ||||||||||
M. Reisman (LWAS) | M. Reisman (LWAS) | M. Reisman (LWAS) | |||||||||
from N:AA4 | AA7 | M. Burkett-NS (NTHC) | from N:AA7 | AA10 | B. Yake (TUMW) | from N:AA10 | AA13 | M. Reisman (LWAS) | |||
M. Burkett-NS (NTHC) | Injury Def. | B. Yake (TUMW) | Inj. Def. | L. Manchester (INTL) | Major Dec. 11-1 | ||||||
from S:AA5 | from S:AA8 | from S:AA11 | |||||||||
J. Ruana (WDNV) | M. Burkett-NS (NTHC) | B. Yake (TUMW) | |||||||||
from S:AA4 | AA8 | J. Ruana (WDNV) | from S:AA7 | AA11 | L. Manchester (INTL) | from S:AA10 | AA14 | B. Yake (TUMW) | |||
B. Yake (TUMW) | Fall | L. Manchester (INTL) | Fall | BYE | |||||||
from S:AA6 | from S:AA9 | from S:AA12 | |||||||||
J. Ruana (WDNV) | M. Burkett-NS (NTHC) | ||||||||||
from N:AA5 | AA9 | L. Manchester (INTL) | from N:AA8 | AA12 | J. Ruana (WDNV) | from N:AA11 | AA15 | J. Ruana (WDNV) | |||
L. Manchester (INTL) | BYE | BYE | J. Ruana (WDNV) | Fall | |||||||
from N:AA6 | from N:AA9 | from N:AA12 | |||||||||
Round 3 | Round 4 | Round 5 |
10|Kila Robinson (O'Dea) | K. Robinson (ODEA) | 1. Kila Robinson (ODEA) | |||||||||
AB1 | K. Robinson (ODEA) | from N:AB1 | AB4 | K. Robinson (ODEA) | 2. Ashton Buchholz (GRAN) | ||||||
BYE | L. Mahmud (NTHC) | Fall 1:00 | 3. Laith Mahmud (NTHC) | ||||||||
from S:AB2 | 4. Kyle Earl-NS (LWAS) | ||||||||||
9|Ashton Buchholz (Granite Falls) | 5. Jack Kopatich-NS (NTHC) | ||||||||||
AB2 | A. Buchholz (GRAN) | from S:AB1 | AB5 | K. Earl-NS (LWAS) | |||||||
9|Laith Mahmud (North Creek) | Fall | K. Earl-NS (LWAS) | BYE | ||||||||
from S:AB3 | |||||||||||
9|Jack Kopatich-NS (North Creek) | A. Buchholz (GRAN) | ||||||||||
AB3 | K. Earl-NS (LWAS) | from N:AB2 | AB6 | A. Buchholz (GRAN) | |||||||
9|Kyle Earl-NS (Lake Washington) | Fall | J. Kopatich-NS (NTHC) | Fall | ||||||||
from N:AB3 | |||||||||||
Round 1 | Round 2 | ||||||||||
K. Robinson (ODEA) | K. Robinson (ODEA) | K. Robinson (ODEA) | |||||||||
from N:AB4 | AB7 | K. Robinson (ODEA) | from N:AB7 | AB10 | K. Robinson (ODEA) | from N:AB10 | AB13 | K. Robinson (ODEA) | |||
K. Earl-NS (LWAS) | Tech Fall 18-2 | J. Kopatich-NS (NTHC) | Tech Fall 17-2 | A. Buchholz (GRAN) | 6-4 | ||||||
from S:AB5 | from S:AB8 | from S:AB11 | |||||||||
L. Mahmud (NTHC) | K. Earl-NS (LWAS) | J. Kopatich-NS (NTHC) | |||||||||
from S:AB4 | AB8 | L. Mahmud (NTHC) | from S:AB7 | AB11 | A. Buchholz (GRAN) | from S:AB10 | AB14 | J. Kopatich-NS (NTHC) | |||
J. Kopatich-NS (NTHC) | Fall 0:32 | A. Buchholz (GRAN) | Injury Def. | BYE | |||||||
from S:AB6 | from S:AB9 | from S:AB12 | |||||||||
L. Mahmud (NTHC) | K. Earl-NS (LWAS) | ||||||||||
from N:AB5 | AB9 | A. Buchholz (GRAN) | from N:AB8 | AB12 | L. Mahmud (NTHC) | from N:AB11 | AB15 | L. Mahmud (NTHC) | |||
A. Buchholz (GRAN) | BYE | BYE | L. Mahmud (NTHC) | Injury Default | |||||||
from N:AB6 | from N:AB9 | from N:AB12 | |||||||||
Round 3 | Round 4 | Round 5 |
11|Sam Maher (O'Dea) | 1. Sam Maher (ODEA) | ||||||
AC1 | S. Maher (ODEA) | 2. Caleb Howerton (WDNV) | |||||
Sarah Peck (Sammamish) | Fall | 3. Sarah Peck (SAMM) | |||||
AC2 | C. Howerton (WDNV) | ||||||
Caleb Howerton (Woodinville) | BYE | ||||||
Round 3 | |||||||
S. Maher (ODEA) | S. Maher (ODEA) | ||||||
from N:AC1 | AC3 | S. Maher (ODEA) | from N:AC3 | AC5 | S. Maher (ODEA) | ||
C. Howerton (WDNV) | Fall | BYE | |||||
from S:AC2 | from S:AC4 | ||||||
S. Peck (SAMM) | C. Howerton (WDNV) | ||||||
from S:AC1 | AC4 | S. Peck (SAMM) | from S:AC3 | AC6 | C. Howerton (WDNV) | ||
BYE | S. Peck (SAMM) | Fall 0:38 | |||||
from N:AC2 | from N:AC4 | ||||||
Round 4 | Round 5 |
9|Michael Aksdahl (O'Dea) | 1. Kaden Latchaw (TUMW) | ||||||
AD1 | M. Aksdahl (ODEA) | 2. Michael Aksdahl (ODEA) | |||||
BYE | 3. Howard Wilde (GRAN) | ||||||
10|Kaden Latchaw (Tumwater) | |||||||
AD2 | K. Latchaw (TUMW) | ||||||
9|Howard Wilde (Granite Falls) | Fall | ||||||
Round 3 | |||||||
M. Aksdahl (ODEA) | M. Aksdahl (ODEA) | ||||||
from N:AD1 | AD3 | M. Aksdahl (ODEA) | from N:AD3 | AD5 | K. Latchaw (TUMW) | ||
H. Wilde (GRAN) | Fall 1:08 | K. Latchaw (TUMW) | 13-5 | ||||
from S:AD2 | from S:AD4 | ||||||
H. Wilde (GRAN) | |||||||
from S:AD1 | AD4 | K. Latchaw (TUMW) | from S:AD3 | AD6 | H. Wilde (GRAN) | ||
K. Latchaw (TUMW) | BYE | BYE | |||||
from N:AD2 | from N:AD4 | ||||||
Round 4 | Round 5 |
10|Max Earl (Lake Washington) | 1. Zach Wilson (NTHC) | ||||||
AE1 | B. Burton (WSEA) | 2. Blake Burton (WSEA) | |||||
10|Blake Burton (West Seattle) | Fall | 3. Alex Mowry (WDNV) | |||||
4. Max Earl (LWAS) | |||||||
10|Zach Wilson (North Creek) | |||||||
AE2 | Z. Wilson (NTHC) | ||||||
Alex Mowry (Woodinville) | Fall | ||||||
Round 3 | |||||||
M. Earl (LWAS) | M. Earl (LWAS) | ||||||
from N:AE1 | AE3 | A. Mowry (WDNV) | from N:AE3 | AE5 | Z. Wilson (NTHC) | ||
A. Mowry (WDNV) | Fall | Z. Wilson (NTHC) | Fall | ||||
from S:AE2 | from S:AE4 | ||||||
B. Burton (WSEA) | A. Mowry (WDNV) | ||||||
from S:AE1 | AE4 | Z. Wilson (NTHC) | from S:AE3 | AE6 | B. Burton (WSEA) | ||
Z. Wilson (NTHC) | Fall 1:35 | B. Burton (WSEA) | 5-2 | ||||
from N:AE2 | from N:AE4 | ||||||
Round 4 | Round 5 |
12|Logan Heenan (Lake Washington) | L. Heenan (LWAS) | 1. Logan Heenan (LWAS) | |||||||||
AF1 | L. Heenan (LWAS) | from N:AF1 | AF4 | L. Heenan (LWAS) | 2. Daniel Carlson-NS (GRAN) | ||||||
BYE | D. Carlson-NS (GRAN) | Major Dec. 14-0 | 3. Miles Pruitt (NTHC) | ||||||||
from S:AF2 | 4. Amy Liu (BELV) | ||||||||||
Amy Liu (Bellevue) | 5. Noelle Caraway-NS (SAMM) | ||||||||||
AF2 | D. Carlson-NS (GRAN) | from S:AF1 | AF5 | M. Pruitt (NTHC) | |||||||
Daniel Carlson-NS (Granite Falls) | Fall | M. Pruitt (NTHC) | BYE | ||||||||
from S:AF3 | |||||||||||
Noelle Caraway-NS (Sammamish) | A. Liu (BELV) | ||||||||||
AF3 | M. Pruitt (NTHC) | from N:AF2 | AF6 | A. Liu (BELV) | |||||||
9|Miles Pruitt (North Creek) | Fall | N. Caraway-NS (SAMM) | Fall | ||||||||
from N:AF3 | |||||||||||
Round 1 | Round 2 | ||||||||||
L. Heenan (LWAS) | L. Heenan (LWAS) | L. Heenan (LWAS) | |||||||||
from N:AF4 | AF7 | L. Heenan (LWAS) | from N:AF7 | AF10 | L. Heenan (LWAS) | from N:AF10 | AF13 | L. Heenan (LWAS) | |||
M. Pruitt (NTHC) | Fall 1:48 | N. Caraway-NS (SAMM) | Fall 0:27 | A. Liu (BELV) | Fall 1:06 | ||||||
from S:AF5 | from S:AF8 | from S:AF11 | |||||||||
D. Carlson-NS (GRAN) | M. Pruitt (NTHC) | N. Caraway-NS (SAMM) | |||||||||
from S:AF4 | AF8 | D. Carlson-NS (GRAN) | from S:AF7 | AF11 | M. Pruitt (NTHC) | from S:AF10 | AF14 | N. Caraway-NS (SAMM) | |||
N. Caraway-NS (SAMM) | Fall | A. Liu (BELV) | Fall | BYE | |||||||
from S:AF6 | from S:AF9 | from S:AF12 | |||||||||
D. Carlson-NS (GRAN) | M. Pruitt (NTHC) | ||||||||||
from N:AF5 | AF9 | A. Liu (BELV) | from N:AF8 | AF12 | D. Carlson-NS (GRAN) | from N:AF11 | AF15 | D. Carlson-NS (GRAN) | |||
A. Liu (BELV) | BYE | BYE | D. Carlson-NS (GRAN) | 10-2 | |||||||
from N:AF6 | from N:AF9 | from N:AF12 | |||||||||
Round 3 | Round 4 | Round 5 |
12|James Kinman (Granite Falls) | J. Kinman (GRAN) | 1. Ian Tsang (WDNV) | |||||||||
AG1 | J. Kinman (GRAN) | from N:AG1 | AG4 | J. Kinman (GRAN) | 2. James Kinman (GRAN) | ||||||
BYE | E. Lux-NS (LWAS) | 9-7 SV | 3. Elijah Lux-NS (LWAS) | ||||||||
from S:AG2 | 4. David Hartley-NS (NTHC) | ||||||||||
Isaac Salitra (Sammamish) | 5. Isaac Salitra (SAMM) | ||||||||||
AG2 | E. Lux-NS (LWAS) | from S:AG1 | AG5 | I. Tsang (WDNV) | |||||||
10|Elijah Lux-NS (Lake Washington) | Fall | I. Tsang (WDNV) | BYE | ||||||||
from S:AG3 | |||||||||||
10|David Hartley-NS (North Creek) | I. Salitra (SAMM) | ||||||||||
AG3 | I. Tsang (WDNV) | from N:AG2 | AG6 | D. Hartley-NS (NTHC) | |||||||
Ian Tsang (Woodinville) | Fall | D. Hartley-NS (NTHC) | 13-6 | ||||||||
from N:AG3 | |||||||||||
Round 1 | Round 2 | ||||||||||
J. Kinman (GRAN) | J. Kinman (GRAN) | J. Kinman (GRAN) | |||||||||
from N:AG4 | AG7 | I. Tsang (WDNV) | from N:AG7 | AG10 | J. Kinman (GRAN) | from N:AG10 | AG13 | J. Kinman (GRAN) | |||
I. Tsang (WDNV) | 3-2 | D. Hartley-NS (NTHC) | Fall | I. Salitra (SAMM) | Fall 1:09 | ||||||
from S:AG5 | from S:AG8 | from S:AG11 | |||||||||
E. Lux-NS (LWAS) | I. Tsang (WDNV) | D. Hartley-NS (NTHC) | |||||||||
from S:AG4 | AG8 | E. Lux-NS (LWAS) | from S:AG7 | AG11 | I. Tsang (WDNV) | from S:AG10 | AG14 | D. Hartley-NS (NTHC) | |||
D. Hartley-NS (NTHC) | Fall | I. Salitra (SAMM) | Fall | BYE | |||||||
from S:AG6 | from S:AG9 | from S:AG12 | |||||||||
E. Lux-NS (LWAS) | I. Tsang (WDNV) | ||||||||||
from N:AG5 | AG9 | I. Salitra (SAMM) | from N:AG8 | AG12 | E. Lux-NS (LWAS) | from N:AG11 | AG15 | I. Tsang (WDNV) | |||
I. Salitra (SAMM) | BYE | BYE | E. Lux-NS (LWAS) | Fall 3:06 | |||||||
from N:AG6 | from N:AG9 | from N:AG12 | |||||||||
Round 3 | Round 4 | Round 5 |
11|Jack Pauly (O'Dea) | J. Pauly (ODEA) | 1. Jack Pauly (ODEA) | |||||||||
AH1 | J. Pauly (ODEA) | from N:AH1 | AH4 | J. Pauly (ODEA) | 2. Abdurrahamaan Anwar (SAMM) | ||||||
BYE | C. Call-NS (LWAS) | Fall | 3. Kolby Petraborg-NS (GRAN) | ||||||||
from S:AH2 | 4. Ryan Arik (WSEA) | ||||||||||
9|Ryan Arik (West Seattle) | 5. Cameron Call-NS (LWAS) | ||||||||||
AH2 | R. Arik (WSEA) | from S:AH1 | AH5 | A. Anwar (SAMM) | |||||||
9|Cameron Call-NS (Lake Washington) | Major Dec. 12-3 | A. Anwar (SAMM) | BYE | ||||||||
from S:AH3 | |||||||||||
Kolby Petraborg-NS (Granite Falls) | R. Arik (WSEA) | ||||||||||
AH3 | A. Anwar (SAMM) | from N:AH2 | AH6 | K. Petraborg-NS (GRAN) | |||||||
Abdurrahamaan Anwar (Sammamish) | Major Dec. 9-1 | K. Petraborg-NS (GRAN) | Fall 1:12 | ||||||||
from N:AH3 | |||||||||||
Round 1 | Round 2 | ||||||||||
J. Pauly (ODEA) | J. Pauly (ODEA) | J. Pauly (ODEA) | |||||||||
from N:AH4 | AH7 | J. Pauly (ODEA) | from N:AH7 | AH10 | J. Pauly (ODEA) | from N:AH10 | AH13 | J. Pauly (ODEA) | |||
A. Anwar (SAMM) | 8-0 | K. Petraborg-NS (GRAN) | 12-1 | R. Arik (WSEA) | Tech Fall 15-0 | ||||||
from S:AH5 | from S:AH8 | from S:AH11 | |||||||||
C. Call-NS (LWAS) | A. Anwar (SAMM) | K. Petraborg-NS (GRAN) | |||||||||
from S:AH4 | AH8 | K. Petraborg-NS (GRAN) | from S:AH7 | AH11 | A. Anwar (SAMM) | from S:AH10 | AH14 | K. Petraborg-NS (GRAN) | |||
K. Petraborg-NS (GRAN) | Fall | R. Arik (WSEA) | Major Dec. 9-1 | BYE | |||||||
from S:AH6 | from S:AH9 | from S:AH12 | |||||||||
C. Call-NS (LWAS) | A. Anwar (SAMM) | ||||||||||
from N:AH5 | AH9 | R. Arik (WSEA) | from N:AH8 | AH12 | C. Call-NS (LWAS) | from N:AH11 | AH15 | A. Anwar (SAMM) | |||
R. Arik (WSEA) | BYE | BYE | C. Call-NS (LWAS) | Fall | |||||||
from N:AH6 | from N:AH9 | from N:AH12 | |||||||||
Round 3 | Round 4 | Round 5 |
Aidan Campana (Interlake) | A. Campana (INTL) | 1. Aidan Campana (INTL) | |||||||||
AI1 | A. Campana (INTL) | from N:AI1 | AI4 | A. Campana (INTL) | 2. Reece Martin (TUMW) | ||||||
BYE | C. Brambila (GRAN) | Fall | 3. Ryan Watson (LWAS) | ||||||||
from S:AI2 | 4. Vincent Calozza (NTHC) | ||||||||||
10|Ryan Watson (Lake Washington) | 5. Carlos Brambila (GRAN) | ||||||||||
AI2 | R. Watson (LWAS) | from S:AI1 | AI5 | V. Calozza (NTHC) | |||||||
9|Carlos Brambila (Granite Falls) | Fall | V. Calozza (NTHC) | BYE | ||||||||
from S:AI3 | |||||||||||
9|Reece Martin (Tumwater) | R. Watson (LWAS) | ||||||||||
AI3 | R. Martin (TUMW) | from N:AI2 | AI6 | R. Martin (TUMW) | |||||||
10|Vincent Calozza (North Creek) | Fall | R. Martin (TUMW) | Tech Fall 23-5 | ||||||||
from N:AI3 | |||||||||||
Round 1 | Round 2 | ||||||||||
A. Campana (INTL) | A. Campana (INTL) | A. Campana (INTL) | |||||||||
from N:AI4 | AI7 | A. Campana (INTL) | from N:AI7 | AI10 | A. Campana (INTL) | from N:AI10 | AI13 | A. Campana (INTL) | |||
V. Calozza (NTHC) | Fall | R. Martin (TUMW) | 11-4 | R. Watson (LWAS) | Fall 1:47 | ||||||
from S:AI5 | from S:AI8 | from S:AI11 | |||||||||
C. Brambila (GRAN) | V. Calozza (NTHC) | R. Martin (TUMW) | |||||||||
from S:AI4 | AI8 | R. Martin (TUMW) | from S:AI7 | AI11 | R. Watson (LWAS) | from S:AI10 | AI14 | R. Martin (TUMW) | |||
R. Martin (TUMW) | Fall | R. Watson (LWAS) | Fall | BYE | |||||||
from S:AI6 | from S:AI9 | from S:AI12 | |||||||||
C. Brambila (GRAN) | V. Calozza (NTHC) | ||||||||||
from N:AI5 | AI9 | R. Watson (LWAS) | from N:AI8 | AI12 | C. Brambila (GRAN) | from N:AI11 | AI15 | V. Calozza (NTHC) | |||
R. Watson (LWAS) | BYE | BYE | C. Brambila (GRAN) | Fall | |||||||
from N:AI6 | from N:AI9 | from N:AI12 | |||||||||
Round 3 | Round 4 | Round 5 |
12|Hunter Giffard (Lake Washington) | 1. Mason McBride (GRAN) | ||||||
AJ1 | H. Giffard (LWAS) | 2. Hunter Giffard (LWAS) | |||||
9|Noah Ingenthron (West Seattle) | Fall | 3. Jordaan Weston (TUMW) | |||||
4. Noah Ingenthron (WSEA) | |||||||
10|Mason McBride (Granite Falls) | |||||||
AJ2 | M. McBride (GRAN) | ||||||
11|Jordaan Weston (Tumwater) | Fall 5:03 | ||||||
Round 3 | |||||||
H. Giffard (LWAS) | H. Giffard (LWAS) | ||||||
from N:AJ1 | AJ3 | H. Giffard (LWAS) | from N:AJ3 | AJ5 | M. McBride (GRAN) | ||
J. Weston (TUMW) | Fall 5:30 | M. McBride (GRAN) | 12-4 | ||||
from S:AJ2 | from S:AJ4 | ||||||
N. Ingenthron (WSEA) | J. Weston (TUMW) | ||||||
from S:AJ1 | AJ4 | M. McBride (GRAN) | from S:AJ3 | AJ6 | J. Weston (TUMW) | ||
M. McBride (GRAN) | Fall | N. Ingenthron (WSEA) | Fall | ||||
from N:AJ2 | from N:AJ4 | ||||||
Round 4 | Round 5 |
Cole Manchester (Interlake) | 1. Hunter Tretyak (NTHC) | ||||||
AK1 | C. Manchester (INTL) | 2. Cole Manchester (INTL) | |||||
Gavin Orr (Bellevue) | Fall | 3. Gavin Orr (BELV) | |||||
4. Oliver Bernatte-NS (GRAN) | |||||||
10|Hunter Tretyak (North Creek) | |||||||
AK2 | H. Tretyak (NTHC) | ||||||
Oliver Bernatte-NS (Granite Falls) | Fall | ||||||
Round 3 | |||||||
C. Manchester (INTL) | C. Manchester (INTL) | ||||||
from N:AK1 | AK3 | C. Manchester (INTL) | from N:AK3 | AK5 | H. Tretyak (NTHC) | ||
O. Bernatte-NS (GRAN) | Fall | H. Tretyak (NTHC) | 14-9 | ||||
from S:AK2 | from S:AK4 | ||||||
G. Orr (BELV) | O. Bernatte-NS (GRAN) | ||||||
from S:AK1 | AK4 | H. Tretyak (NTHC) | from S:AK3 | AK6 | G. Orr (BELV) | ||
H. Tretyak (NTHC) | Fall 1:20 | G. Orr (BELV) | Fall | ||||
from N:AK2 | from N:AK4 | ||||||
Round 4 | Round 5 |
12|Nate Balinbin (O'Dea) | 1. Nate Balinbin (ODEA) | ||||||
AL1 | N. Balinbin (ODEA) | 2. Hok-Yin Chan (INTL) | |||||
10|Alejandro Morales (West Seattle) | Fall | 3. Phat Huynh (SAMM) | |||||
4. Alejandro Morales (WSEA) | |||||||
Hok-Yin Chan (Interlake) | |||||||
AL2 | H. Chan (INTL) | ||||||
Phat Huynh (Sammamish) | Fall | ||||||
Round 3 | |||||||
N. Balinbin (ODEA) | N. Balinbin (ODEA) | ||||||
from N:AL1 | AL3 | N. Balinbin (ODEA) | from N:AL3 | AL5 | N. Balinbin (ODEA) | ||
P. Huynh (SAMM) | Fall | H. Chan (INTL) | Fall | ||||
from S:AL2 | from S:AL4 | ||||||
A. Morales (WSEA) | P. Huynh (SAMM) | ||||||
from S:AL1 | AL4 | A. Morales (WSEA) | from S:AL3 | AL6 | P. Huynh (SAMM) | ||
H. Chan (INTL) | Fall | A. Morales (WSEA) | Fall | ||||
from N:AL2 | from N:AL4 | ||||||
Round 4 | Round 5 |
11|Mason Burbidge (Tumwater) | 1. Hayden Long (GRAN) | ||||||
AM1 | M. Burbidge (TUMW) | 2. Mason Burbidge (TUMW) | |||||
Holden Shivers (Bellevue) | Fall 1:04 | 3. Holden Shivers (BELV) | |||||
4. Tommy Reiss (LWAS) | |||||||
9|Hayden Long (Granite Falls) | |||||||
AM2 | H. Long (GRAN) | ||||||
9|Tommy Reiss (Lake Washington) | Fall | ||||||
Round 3 | |||||||
M. Burbidge (TUMW) | M. Burbidge (TUMW) | ||||||
from N:AM1 | AM3 | M. Burbidge (TUMW) | from N:AM3 | AM5 | H. Long (GRAN) | ||
T. Reiss (LWAS) | Fall | H. Long (GRAN) | Fall 2:43 | ||||
from S:AM2 | from S:AM4 | ||||||
H. Shivers (BELV) | T. Reiss (LWAS) | ||||||
from S:AM1 | AM4 | H. Long (GRAN) | from S:AM3 | AM6 | H. Shivers (BELV) | ||
H. Long (GRAN) | Fall | H. Shivers (BELV) | Fall | ||||
from N:AM2 | from N:AM4 | ||||||
Round 4 | Round 5 |
12|Kane Palmer (Tumwater) | 1. Kane Palmer (TUMW) | ||||||
AN1 | K. Palmer (TUMW) | 2. Gabe Bivens (LWAS) | |||||
9|Dominic Novito-NS (West Seattle) | Fall | 3. Dominic Novito-NS (WSEA) | |||||
4. Reigner Squanto (WSEA) | |||||||
10|Gabe Bivens (Lake Washington) | |||||||
AN2 | G. Bivens (LWAS) | ||||||
9|Reigner Squanto (West Seattle) | Major Dec. 11-0 | ||||||
Round 3 | |||||||
K. Palmer (TUMW) | K. Palmer (TUMW) | ||||||
from N:AN1 | AN3 | K. Palmer (TUMW) | from N:AN3 | AN5 | K. Palmer (TUMW) | ||
R. Squanto (WSEA) | Fall | G. Bivens (LWAS) | Fall 1:27 | ||||
from S:AN2 | from S:AN4 | ||||||
D. Novito-NS (WSEA) | R. Squanto (WSEA) | ||||||
from S:AN1 | AN4 | G. Bivens (LWAS) | from S:AN3 | AN6 | D. Novito-NS (WSEA) | ||
G. Bivens (LWAS) | Fall | D. Novito-NS (WSEA) | 18-15 | ||||
from N:AN2 | from N:AN4 | ||||||
Round 4 | Round 5 |
10|Aodhan Roche (O'Dea) | 1. Nolan Downs (WDNV) | ||||||
AO1 | A. Roche (ODEA) | 2. Aodhan Roche (ODEA) | |||||
11|Moises Cabrera (North Creek) | Fall | 3. Moises Cabrera (NTHC) | |||||
4. Kavin Manivakkam (INTL) | |||||||
Kavin Manivakkam (Interlake) | |||||||
AO2 | N. Downs (WDNV) | ||||||
Nolan Downs (Woodinville) | Fall 3:20 | ||||||
Round 3 | |||||||
A. Roche (ODEA) | A. Roche (ODEA) | ||||||
from N:AO1 | AO3 | N. Downs (WDNV) | from N:AO3 | AO5 | A. Roche (ODEA) | ||
N. Downs (WDNV) | Fall | K. Manivakkam (INTL) | Fall | ||||
from S:AO2 | from S:AO4 | ||||||
M. Cabrera (NTHC) | N. Downs (WDNV) | ||||||
from S:AO1 | AO4 | M. Cabrera (NTHC) | from S:AO3 | AO6 | N. Downs (WDNV) | ||
K. Manivakkam (INTL) | Fall | M. Cabrera (NTHC) | Fall | ||||
from N:AO2 | from N:AO4 | ||||||
Round 4 | Round 5 |
Lucas Varela (Interlake) | 1. Lucas Varela (INTL) | ||||||
AP1 | L. Varela (INTL) | 2. Carson Greenwell (TUMW) | |||||
BYE | 3. Darius Duciuc (NTHC) | ||||||
10|Darius Duciuc (North Creek) | |||||||
AP2 | C. Greenwell (TUMW) | ||||||
11|Carson Greenwell (Tumwater) | Fall | ||||||
Round 3 | |||||||
L. Varela (INTL) | L. Varela (INTL) | ||||||
from N:AP1 | AP3 | L. Varela (INTL) | from N:AP3 | AP5 | L. Varela (INTL) | ||
C. Greenwell (TUMW) | 9-2 | D. Duciuc (NTHC) | Fall | ||||
from S:AP2 | from S:AP4 | ||||||
C. Greenwell (TUMW) | |||||||
from S:AP1 | AP4 | D. Duciuc (NTHC) | from S:AP3 | AP6 | C. Greenwell (TUMW) | ||
D. Duciuc (NTHC) | BYE | BYE | |||||
from N:AP2 | from N:AP4 | ||||||
Round 4 | Round 5 |
Drew Christensen (Woodinville) | 1. Drew Christensen (WDNV) | ||||||
AQ1 | D. Christensen (WDNV) | 2. Antelmo Hernandez (GRAN) | |||||
10|Keyradian Adem (West Seattle) | Fall 0:59 | 3. Nick Nyland (ODEA) | |||||
4. Keyradian Adem (WSEA) | |||||||
10|Antelmo Hernandez (Granite Falls) | |||||||
AQ2 | A. Hernandez (GRAN) | ||||||
Nick Nyland (O'Dea) | 7-4 | ||||||
Round 3 | |||||||
D. Christensen (WDNV) | D. Christensen (WDNV) | ||||||
from N:AQ1 | AQ3 | D. Christensen (WDNV) | from N:AQ3 | AQ5 | D. Christensen (WDNV) | ||
N. Nyland (ODEA) | Tech Fall 19-2 | A. Hernandez (GRAN) | Fall | ||||
from S:AQ2 | from S:AQ4 | ||||||
K. Adem (WSEA) | N. Nyland (ODEA) | ||||||
from S:AQ1 | AQ4 | A. Hernandez (GRAN) | from S:AQ3 | AQ6 | N. Nyland (ODEA) | ||
A. Hernandez (GRAN) | Fall 0:35 | K. Adem (WSEA) | Fall | ||||
from N:AQ2 | from N:AQ4 | ||||||
Round 4 | Round 5 |
12|Alan Badley (O'Dea) | 1. Alan Badley (ODEA) | ||||||
AR1 | A. Badley (ODEA) | 2. Nicholas Mitchell (NTHC) | |||||
Mikai Peltzer (Woodinville) | Fall | 3. Van Linden-NS (ODEA) | |||||
4. Mikai Peltzer (WDNV) | |||||||
10|Nicholas Mitchell (North Creek) | |||||||
AR2 | V. Linden-NS (ODEA) | ||||||
9|Van Linden-NS (O'Dea) | 7-6 | ||||||
Round 3 | |||||||
A. Badley (ODEA) | A. Badley (ODEA) | ||||||
from N:AR1 | AR3 | A. Badley (ODEA) | from N:AR3 | AR5 | A. Badley (ODEA) | ||
V. Linden-NS (ODEA) | Injury Def. | N. Mitchell (NTHC) | Fall | ||||
from S:AR2 | from S:AR4 | ||||||
M. Peltzer (WDNV) | V. Linden-NS (ODEA) | ||||||
from S:AR1 | AR4 | N. Mitchell (NTHC) | from S:AR3 | AR6 | M. Peltzer (WDNV) | ||
N. Mitchell (NTHC) | Fall | M. Peltzer (WDNV) | Injury Default | ||||
from N:AR2 | from N:AR4 | ||||||
Round 4 | Round 5 |
12|Matthew Lund (Tumwater) | 1. Matthew Lund (TUMW) | ||||||
AS1 | M. Lund (TUMW) | 2. Kristopher Edwish (WDNV) | |||||
BYE | 3. Parker Dalziel-NS (NTHC) | ||||||
11|Parker Dalziel-NS (North Creek) | |||||||
AS2 | K. Edwish (WDNV) | ||||||
Kristopher Edwish (Woodinville) | Fall | ||||||
Round 3 | |||||||
M. Lund (TUMW) | M. Lund (TUMW) | ||||||
from N:AS1 | AS3 | M. Lund (TUMW) | from N:AS3 | AS5 | M. Lund (TUMW) | ||
K. Edwish (WDNV) | Fall | P. Dalziel-NS (NTHC) | Fall | ||||
from S:AS2 | from S:AS4 | ||||||
K. Edwish (WDNV) | |||||||
from S:AS1 | AS4 | P. Dalziel-NS (NTHC) | from S:AS3 | AS6 | K. Edwish (WDNV) | ||
P. Dalziel-NS (NTHC) | BYE | BYE | |||||
from N:AS2 | from N:AS4 | ||||||
Round 4 | Round 5 |
12|Miles Krauter (O'Dea) | 1. Matthew Kendrick (NTHC) | ||||||
AT1 | M. Krauter (ODEA) | 2. Miles Krauter (ODEA) | |||||
Nshan Burns (Interlake) | Fall 0:15 | 3. Tim Rachal (GRAN) | |||||
4. Nshan Burns (INTL) | |||||||
12|Tim Rachal (Granite Falls) | |||||||
AT2 | M. Kendrick (NTHC) | ||||||
11|Matthew Kendrick (North Creek) | Fall | ||||||
Round 3 | |||||||
M. Krauter (ODEA) | M. Krauter (ODEA) | ||||||
from N:AT1 | AT3 | M. Kendrick (NTHC) | from N:AT3 | AT5 | M. Krauter (ODEA) | ||
M. Kendrick (NTHC) | 10-0 | T. Rachal (GRAN) | Fall | ||||
from S:AT2 | from S:AT4 | ||||||
N. Burns (INTL) | M. Kendrick (NTHC) | ||||||
from S:AT1 | AT4 | T. Rachal (GRAN) | from S:AT3 | AT6 | M. Kendrick (NTHC) | ||
T. Rachal (GRAN) | Fall 1:49 | N. Burns (INTL) | Fall | ||||
from N:AT2 | from N:AT4 | ||||||
Round 4 | Round 5 |
11|Trace Spath (Tumwater) | T. Spath (TUMW) | 1. Trace Spath (TUMW) | |||||||||
AU1 | T. Spath (TUMW) | from N:AU1 | AU4 | T. Spath (TUMW) | 2. Ben Smith (WDNV) | ||||||
9|Faris Khilfeh (Lake Washington) | Fall | C. Lawlor (INTL) | Fall | 3. Corbin Lawlor (INTL) | |||||||
from S:AU2 | 4. Wyatt Henry (ODEA) | ||||||||||
10|Wyatt Henry (O'Dea) | F. Khilfeh (LWAS) | 5. Faris Khilfeh (LWAS) | |||||||||
AU2 | C. Lawlor (INTL) | from S:AU1 | AU5 | B. Smith (WDNV) | |||||||
Corbin Lawlor (Interlake) | 2-0 | B. Smith (WDNV) | Fall | ||||||||
from S:AU3 | |||||||||||
W. Henry (ODEA) | |||||||||||
AU3 | B. Smith (WDNV) | from N:AU2 | AU6 | W. Henry (ODEA) | |||||||
Ben Smith (Woodinville) | BYE | BYE | |||||||||
from N:AU3 | |||||||||||
Round 1 | Round 2 | ||||||||||
T. Spath (TUMW) | T. Spath (TUMW) | T. Spath (TUMW) | |||||||||
from N:AU4 | AU7 | T. Spath (TUMW) | from N:AU7 | AU10 | T. Spath (TUMW) | from N:AU10 | AU13 | T. Spath (TUMW) | |||
B. Smith (WDNV) | Fall | BYE | W. Henry (ODEA) | Fall 1:35 | |||||||
from S:AU5 | from S:AU8 | from S:AU11 | |||||||||
C. Lawlor (INTL) | B. Smith (WDNV) | ||||||||||
from S:AU4 | AU8 | C. Lawlor (INTL) | from S:AU7 | AU11 | B. Smith (WDNV) | from S:AU10 | AU14 | F. Khilfeh (LWAS) | |||
BYE | W. Henry (ODEA) | Fall | F. Khilfeh (LWAS) | BYE | |||||||
from S:AU6 | from S:AU9 | from S:AU12 | |||||||||
F. Khilfeh (LWAS) | C. Lawlor (INTL) | B. Smith (WDNV) | |||||||||
from N:AU5 | AU9 | W. Henry (ODEA) | from N:AU8 | AU12 | C. Lawlor (INTL) | from N:AU11 | AU15 | B. Smith (WDNV) | |||
W. Henry (ODEA) | 8-2 | F. Khilfeh (LWAS) | Major Dec. 14-1 | C. Lawlor (INTL) | Fall | ||||||
from N:AU6 | from N:AU9 | from N:AU12 | |||||||||
Round 3 | Round 4 | Round 5 |
12|Jack Markowitz (O'Dea) | J. Markowitz (ODEA) | 1. Jack Markowitz (ODEA) | |||||||||
AV1 | J. Markowitz (ODEA) | from N:AV1 | AV4 | J. Markowitz (ODEA) | 2. Caden Hicks (TUMW) | ||||||
Jared Barth-NS (Granite Falls) | Fall 1:15 | BYE | 3. Hunter Chapman (GRAN) | ||||||||
from S:AV2 | 4. Aiden Abrahamson-NS (TUMW) | ||||||||||
11|Caden Hicks (Tumwater) | J. Barth-NS (GRAN) | 5. Jared Barth-NS (GRAN) | |||||||||
AV2 | C. Hicks (TUMW) | from S:AV1 | AV5 | A. Abrahamson-NS (TUMW) | |||||||
BYE | A. Abrahamson-NS (TUMW) | 10-3 | |||||||||
from S:AV3 | |||||||||||
12|Hunter Chapman (Granite Falls) | C. Hicks (TUMW) | ||||||||||
AV3 | H. Chapman (GRAN) | from N:AV2 | AV6 | C. Hicks (TUMW) | |||||||
12|Aiden Abrahamson-NS (Tumwater) | Fall | H. Chapman (GRAN) | Fall 1:27 | ||||||||
from N:AV3 | |||||||||||
Round 1 | Round 2 | ||||||||||
J. Markowitz (ODEA) | J. Markowitz (ODEA) | J. Markowitz (ODEA) | |||||||||
from N:AV4 | AV7 | J. Markowitz (ODEA) | from N:AV7 | AV10 | J. Markowitz (ODEA) | from N:AV10 | AV13 | J. Markowitz (ODEA) | |||
A. Abrahamson-NS (TUMW) | Fall | H. Chapman (GRAN) | Fall | C. Hicks (TUMW) | Fall | ||||||
from S:AV5 | from S:AV8 | from S:AV11 | |||||||||
A. Abrahamson-NS (TUMW) | H. Chapman (GRAN) | ||||||||||
from S:AV4 | AV8 | H. Chapman (GRAN) | from S:AV7 | AV11 | C. Hicks (TUMW) | from S:AV10 | AV14 | H. Chapman (GRAN) | |||
H. Chapman (GRAN) | BYE | C. Hicks (TUMW) | Fall | J. Barth-NS (GRAN) | Fall 1:54 | ||||||
from S:AV6 | from S:AV9 | from S:AV12 | |||||||||
J. Barth-NS (GRAN) | A. Abrahamson-NS (TUMW) | ||||||||||
from N:AV5 | AV9 | C. Hicks (TUMW) | from N:AV8 | AV12 | J. Barth-NS (GRAN) | from N:AV11 | AV15 | A. Abrahamson-NS (TUMW) | |||
C. Hicks (TUMW) | Fall | J. Barth-NS (GRAN) | BYE | BYE | |||||||
from N:AV6 | from N:AV9 | from N:AV12 | |||||||||
Round 3 | Round 4 | Round 5 |
12|Cy Hicks (Tumwater) | 1. Cy Hicks (TUMW) | ||||||
AW1 | Cy Hicks (TUMW) | 2. Ben Vanderwel (GRAN) | |||||
BYE | 3. Dillon Broker-NS (NTHC) | ||||||
10|Ben Vanderwel (Granite Falls) | |||||||
AW2 | B. Vanderwel (GRAN) | ||||||
11|Dillon Broker-NS (North Creek) | Fall 1:27 | ||||||
Round 3 | |||||||
Cy Hicks (TUMW) | Cy Hicks (TUMW) | ||||||
from N:AW1 | AW3 | Cy Hicks (TUMW) | from N:AW3 | AW5 | Cy Hicks (TUMW) | ||
D. Broker-NS (NTHC) | Fall | B. Vanderwel (GRAN) | Fall 1:36 | ||||
from S:AW2 | from S:AW4 | ||||||
D. Broker-NS (NTHC) | |||||||
from S:AW1 | AW4 | B. Vanderwel (GRAN) | from S:AW3 | AW6 | D. Broker-NS (NTHC) | ||
B. Vanderwel (GRAN) | BYE | BYE | |||||
from N:AW2 | from N:AW4 | ||||||
Round 4 | Round 5 |
11|Kevin Chavarin (North Creek) | 1. Villi Hofoka-NS (TUMW) | ||||||
AX1 | V. Hofoka-NS (TUMW) | 2. Jalen Dixon (ODEA) | |||||
10|Villi Hofoka-NS (Tumwater) | Fall 1:52 | 3. David Dean (LWAS) | |||||
4. Kevin Chavarin (NTHC) | |||||||
10|David Dean (Lake Washington) | |||||||
AX2 | J. Dixon (ODEA) | ||||||
10|Jalen Dixon (O'Dea) | Fall | ||||||
Round 3 | |||||||
K. Chavarin (NTHC) | K. Chavarin (NTHC) | ||||||
from N:AX1 | AX3 | J. Dixon (ODEA) | from N:AX3 | AX5 | D. Dean (LWAS) | ||
J. Dixon (ODEA) | Fall | D. Dean (LWAS) | Fall | ||||
from S:AX2 | from S:AX4 | ||||||
V. Hofoka-NS (TUMW) | J. Dixon (ODEA) | ||||||
from S:AX1 | AX4 | V. Hofoka-NS (TUMW) | from S:AX3 | AX6 | V. Hofoka-NS (TUMW) | ||
D. Dean (LWAS) | Fall | V. Hofoka-NS (TUMW) | Fall | ||||
from N:AX2 | from N:AX4 | ||||||
Round 4 | Round 5 |
9|Matthew Burkett-NS (North Creek) | 10|Max Reisman (Lake Washington) | Seventh | 9|Brody Yake (Tumwater) | Fifth | 1. Kila Robinson (ODEA) | ||||||
AY1 | M. Burkett-NS (NTHC) | AY2 | M. Reisman (LWAS) | AY3 | B. Yake (TUMW) | 2. Jonathan Ruana (WDNV) | |||||
9|Jack Kopatich-NS (North Creek) | Fall 3:52 | BYE | 9|Laith Mahmud (North Creek) | Fall | 3. Ashton Buchholz (GRAN) | ||||||
4. Luke Manchester (INTL) | |||||||||||
Round 6 | Round 6 | Round 6 | 5. Brody Yake (TUMW) | ||||||||
Luke Manchester (Interlake) | Third | Jonathan Ruana (Woodinville) | Champion | 6. Laith Mahmud (NTHC) | |||||||
AY4 | A. Buchholz (GRAN) | AY5 | K. Robinson (ODEA) | 7. Max Reisman (LWAS) | |||||||
9|Ashton Buchholz (Granite Falls) | 8-4 | 10|Kila Robinson (O'Dea) | 12-4 | ||||||||
Round 6 | Round 7 |
Seventh | 9|Howard Wilde (Granite Falls) | Fifth | 1. Kaden Latchaw (TUMW) | ||||
AZ1 | M. Earl (LWAS) | AZ2 | H. Wilde (GRAN) | 2. Zach Wilson (NTHC) | |||
10|Max Earl (Lake Washington) | BYE | Alex Mowry (Woodinville) | 5-0 | 3. Michael Aksdahl (ODEA) | |||
4. Blake Burton (WSEA) | |||||||
Round 6 | Round 6 | 5. Howard Wilde (GRAN) | |||||
9|Michael Aksdahl (O'Dea) | Third | 10|Kaden Latchaw (Tumwater) | Champion | 6. Alex Mowry (WDNV) | |||
AZ3 | M. Aksdahl (ODEA) | AZ4 | K. Latchaw (TUMW) | 7. Max Earl (LWAS) | |||
10|Blake Burton (West Seattle) | Major Dec. 15-0 | 10|Zach Wilson (North Creek) | Fall | ||||
Round 6 | Round 7 |
Noelle Caraway-NS (Sammamish) | Amy Liu (Bellevue) | Seventh | 9|Miles Pruitt (North Creek) | Fifth | 1. Ian Tsang (WDNV) | ||||||
BA1 | I. Salitra (SAMM) | BA2 | D. Hartley-NS (NTHC) | BA3 | M. Pruitt (NTHC) | 2. Logan Heenan (LWAS) | |||||
Isaac Salitra (Sammamish) | Fall | 10|David Hartley-NS (North Creek) | Forfeit | 10|Elijah Lux-NS (Lake Washington) | Injury Default | 3. James Kinman (GRAN) | |||||
4. Daniel Carlson-NS (GRAN) | |||||||||||
Round 6 | Round 6 | Round 6 | 5. Miles Pruitt (NTHC) | ||||||||
Daniel Carlson-NS (Granite Falls) | Third | 12|Logan Heenan (Lake Washington) | Champion | 6. Elijah Lux-NS (LWAS) | |||||||
BA4 | J. Kinman (GRAN) | BA5 | I. Tsang (WDNV) | 7. David Hartley-NS (NTHC) | |||||||
12|James Kinman (Granite Falls) | 11-2 | Ian Tsang (Woodinville) | 8-6 | 8. Amy Liu (BELV) | |||||||
Round 6 | Round 7 |
9|Cameron Call-NS (Lake Washington) | 9|Ryan Arik (West Seattle) | Seventh | Kolby Petraborg-NS (Granite Falls) | Fifth | 1. Aidan Campana (INTL) | ||||||
BB1 | C. Brambila (GRAN) | BB2 | V. Calozza (NTHC) | BB3 | R. Watson (LWAS) | 2. Jack Pauly (ODEA) | |||||
9|Carlos Brambila (Granite Falls) | Fall 5:20 | 10|Vincent Calozza (North Creek) | Fall | 10|Ryan Watson (Lake Washington) | 7-0 | 3. Reece Martin (TUMW) | |||||
4. Abdurrahamaan Anwar (SAMM) | |||||||||||
Round 6 | Round 6 | Round 6 | 5. Ryan Watson (LWAS) | ||||||||
Abdurrahamaan Anwar (Sammamish) | Third | 11|Jack Pauly (O'Dea) | Champion | 6. Kolby Petraborg-NS (GRAN) | |||||||
BB4 | R. Martin (TUMW) | BB5 | A. Campana (INTL) | 7. Vincent Calozza (NTHC) | |||||||
9|Reece Martin (Tumwater) | Fall 3:43 | Aidan Campana (Interlake) | 6-3 | 8. Ryan Arik (WSEA) | |||||||
Round 6 | Round 7 |
9|Noah Ingenthron (West Seattle) | Seventh | 11|Jordaan Weston (Tumwater) | Fifth | 1. Hunter Tretyak (NTHC) | |||
BC1 | O. Bernatte-NS (GRAN) | BC2 | J. Weston (TUMW) | 2. Mason McBride (GRAN) | |||
Oliver Bernatte-NS (Granite Falls) | Fall 0:59 | Gavin Orr (Bellevue) | Fall 3:12 | 3. Cole Manchester (INTL) | |||
4. Hunter Giffard (LWAS) | |||||||
Round 6 | Round 6 | 5. Jordaan Weston (TUMW) | |||||
12|Hunter Giffard (Lake Washington) | Third | 10|Mason McBride (Granite Falls) | Champion | 6. Gavin Orr (BELV) | |||
BC3 | C. Manchester (INTL) | BC4 | H. Tretyak (NTHC) | 7. Oliver Bernatte-NS (GRAN) | |||
Cole Manchester (Interlake) | 4-3 | 10|Hunter Tretyak (North Creek) | 7-2 | 8. Noah Ingenthron (WSEA) | |||
Round 6 | Round 7 |
10|Alejandro Morales (West Seattle) | Seventh | Phat Huynh (Sammamish) | Fifth | 1. Hayden Long (GRAN) | |||
BD1 | A. Morales (WSEA) | BD2 | P. Huynh (SAMM) | 2. Nate Balinbin (ODEA) | |||
9|Tommy Reiss (Lake Washington) | Fall | Holden Shivers (Bellevue) | Fall | 3. Mason Burbidge (TUMW) | |||
4. Hok-Yin Chan (INTL) | |||||||
Round 6 | Round 6 | 5. Phat Huynh (SAMM) | |||||
Hok-Yin Chan (Interlake) | Third | 12|Nate Balinbin (O'Dea) | Champion | 6. Holden Shivers (BELV) | |||
BD3 | M. Burbidge (TUMW) | BD4 | H. Long (GRAN) | 7. Alejandro Morales (WSEA) | |||
11|Mason Burbidge (Tumwater) | Fall | 9|Hayden Long (Granite Falls) | Fall 3:13 | 8. Tommy Reiss (LWAS) | |||
Round 6 | Round 7 |
9|Reigner Squanto (West Seattle) | Seventh | 9|Dominic Novito-NS (West Seattle) | Fifth | 1. Kane Palmer (TUMW) | |||
BE1 | R. Squanto (WSEA) | BE2 | D. Novito-NS (WSEA) | 2. Nolan Downs (WDNV) | |||
Kavin Manivakkam (Interlake) | Fall | 11|Moises Cabrera (North Creek) | Fall 3:27 | 3. Aodhan Roche (ODEA) | |||
4. Gabe Bivens (LWAS) | |||||||
Round 6 | Round 6 | 5. Dominic Novito-NS (WSEA) | |||||
10|Gabe Bivens (Lake Washington) | Third | 12|Kane Palmer (Tumwater) | Champion | 6. Moises Cabrera (NTHC) | |||
BE3 | A. Roche (ODEA) | BE4 | K. Palmer (TUMW) | 7. Reigner Squanto (WSEA) | |||
10|Aodhan Roche (O'Dea) | 8-2 | Nolan Downs (Woodinville) | 12-3 | 8. Kavin Manivakkam (INTL) | |||
Round 6 | Round 7 |
Seventh | 10|Darius Duciuc (North Creek) | Fifth | 1. Drew Christensen (WDNV) | ||||
BF1 | K. Adem (WSEA) | BF2 | N. Nyland (ODEA) | 2. Lucas Varela (INTL) | |||
10|Keyradian Adem (West Seattle) | BYE | Nick Nyland (O'Dea) | 10-3 | 3. Carson Greenwell (TUMW) | |||
4. Antelmo Hernandez (GRAN) | |||||||
Round 6 | Round 6 | 5. Nick Nyland (ODEA) | |||||
11|Carson Greenwell (Tumwater) | Third | Lucas Varela (Interlake) | Champion | 6. Darius Duciuc (NTHC) | |||
BF3 | C. Greenwell (TUMW) | BF4 | D. Christensen (WDNV) | 7. Keyradian Adem (WSEA) | |||
10|Antelmo Hernandez (Granite Falls) | 9-5 | Drew Christensen (Woodinville) | Fall 3:01 | ||||
Round 6 | Round 7 |
Seventh | 11|Parker Dalziel-NS (North Creek) | Fifth | 1. Matthew Lund (TUMW) | ||||
BG1 | N. Burns (INTL) | BG2 | T. Rachal (GRAN) | 2. Matthew Kendrick (NTHC) | |||
Nshan Burns (Interlake) | BYE | 12|Tim Rachal (Granite Falls) | Fall | 3. Miles Krauter (ODEA) | |||
4. Kristopher Edwish (WDNV) | |||||||
Round 6 | Round 6 | 5. Tim Rachal (GRAN) | |||||
Kristopher Edwish (Woodinville) | Third | 12|Matthew Lund (Tumwater) | Champion | 6. Parker Dalziel-NS (NTHC) | |||
BG3 | M. Krauter (ODEA) | BG4 | M. Lund (TUMW) | 7. Nshan Burns (INTL) | |||
12|Miles Krauter (O'Dea) | Fall 3:20 | 11|Matthew Kendrick (North Creek) | 6-5 | ||||
Round 6 | Round 7 |
Seventh | 11|Dillon Broker-NS (North Creek) | Fifth | 1. Cy Hicks (TUMW) | ||||
BH1 | K. Chavarin (NTHC) | BH2 | D. Dean (LWAS) | 2. Villi Hofoka-NS (TUMW) | |||
11|Kevin Chavarin (North Creek) | BYE | 10|David Dean (Lake Washington) | Injury Default | 3. Jalen Dixon (ODEA) | |||
4. Ben Vanderwel (GRAN) | |||||||
Round 6 | Round 6 | 5. David Dean (LWAS) | |||||
10|Ben Vanderwel (Granite Falls) | Third | 12|Cy Hicks (Tumwater) | Champion | 6. Dillon Broker-NS (NTHC) | |||
BH3 | J. Dixon (ODEA) | BH4 | Cy Hicks (TUMW) | 7. Kevin Chavarin (NTHC) | |||
10|Jalen Dixon (O'Dea) | Fall 2:30 | 10|Villi Hofoka-NS (Tumwater) | Fall | ||||
Round 6 | Round 7 |