Team name | Score | Finalists | Placers | Wins | Losses | P Falls | T Falls | M Decs |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Red Wave (RdWv) | 307.0 | 13 | 17 | 42 | 12 | 23 | 4 | 6 |
Dethrone (Dthr) | 283.5 | 11 | 16 | 39 | 12 | 17 | 4 | 7 |
Clovis Youth (ClvY) | 162.0 | 5 | 15 | 25 | 52 | 12 | 0 | 1 |
Oakdale (Okdl) | 147.0 | 4 | 11 | 23 | 15 | 13 | 0 | 2 |
ISU (ISU) | 116.5 | 5 | 6 | 15 | 1 | 8 | 1 | 1 |
Team Dinamite (TmDn) | 95.0 | 3 | 7 | 12 | 12 | 7 | 0 | 3 |
Unaffiliated (Unff) | 82.0 | 2 | 5 | 14 | 8 | 9 | 0 | 1 |
AWA (AWA) | 53.0 | 3 | 3 | 6 | 2 | 3 | 0 | 1 |
Elite Force (EltF) | 49.0 | 2 | 3 | 7 | 6 | 5 | 0 | 2 |
Tracy (Trcy) | 47.0 | 2 | 3 | 5 | 7 | 3 | 1 | 0 |
B.A. Dragons (BDrg) | 46.5 | 2 | 2 | 6 | 2 | 4 | 1 | 0 |
Turlock (Trlc) | 42.0 | 1 | 3 | 6 | 3 | 6 | 0 | 0 |
Merced Bears (MrcB) | 40.5 | 2 | 3 | 7 | 15 | 3 | 0 | 0 |
USA Gold (USGl) | 35.5 | 2 | 2 | 4 | 1 | 3 | 0 | 0 |
Team Coalinga (TmCl) | 29.0 | 1 | 3 | 4 | 14 | 1 | 0 | 0 |
Golden Boyz (GldB) | 27.0 | 1 | 1 | 4 | 4 | 3 | 0 | 1 |
Power (Pwr) | 23.0 | 0 | 2 | 5 | 2 | 2 | 0 | 1 |
Mother Lode (MthL) | 22.0 | 1 | 1 | 3 | 3 | 3 | 0 | 0 |
Lake County (LkCn) | 21.5 | 1 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Elk Grove (ElkG) | 21.0 | 1 | 1 | 3 | 3 | 3 | 0 | 0 |
SY Squad (SYSq) | 21.0 | 1 | 1 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 |
Stallion (Stll) | 21.0 | 1 | 1 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 |
Sons of Thunder (SnoT) | 19.0 | 0 | 3 | 3 | 10 | 0 | 0 | 0 |
Kastner (Kstn) | 18.0 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 |
Yosemite Badger (YsmB) | 17.0 | 1 | 1 | 2 | 3 | 2 | 0 | 0 |
Burton Bulldogs (BrtB) | 14.0 | 0 | 2 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 |
HB LOBOS (HBLB) | 12.0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Fearless Youth (FrlY) | 11.0 | 0 | 1 | 3 | 2 | 2 | 0 | 0 |
Nor Cal TD (NrCT) | 10.0 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 1 |
Bristol (Brst) | 8.0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 |
Tranquillity (Trnq) | 7.0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
Bullard (Bllr) | 0.0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Champ Academy (ChmA) | 0.0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
Dark Horse (DrkH) | 0.0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dos Palos (DsPl) | 0.0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Farmersville (Frmr) | 0.0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hughson (Hghs) | 0.0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Liddell (Lddl) | 0.0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Lincoln (Lncl) | 0.0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
Sierra Vista (SrrV) | 0.0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
Team Selma (TmSl) | 0.0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Tulare Young Guns (TlYG) | 0.0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
PRINCETON NUNN (USA Gold) | 1. DREW DILLON (Dthr) | ||||||
AA1 | P. NUNN (USGl) | 2. PRINCETON NUNN (USGl) | |||||
BYE | 3. ANTHONY MENDEZ (BrtB) | ||||||
DREW DILLON (Dethrone) | |||||||
AA2 | D. DILLON (Dthr) | ||||||
ANTHONY MENDEZ (Burton Bulldogs) | Pin :20 | ||||||
Round 1 | |||||||
P. NUNN (USGl) | P. NUNN (USGl) | ||||||
from N:AA1 | AA3 | P. NUNN (USGl) | from N:AA3 | AA5 | D. DILLON (Dthr) | ||
A. MENDEZ (BrtB) | Pin | D. DILLON (Dthr) | Pin 2:00 | ||||
from S:AA2 | from S:AA4 | ||||||
A. MENDEZ (BrtB) | |||||||
from S:AA1 | AA4 | D. DILLON (Dthr) | from S:AA3 | AA6 | A. MENDEZ (BrtB) | ||
D. DILLON (Dthr) | BYE | BYE | |||||
from N:AA2 | from N:AA4 | ||||||
Round 2 | Round 3 |
PAXSON MAGEE (Red Wave) | 1. PRINCETON NUNN (USGl) | ||||||
AB1 | P. MAGEE (RdWv) | 2. DREW DILLON (Dthr) | |||||
BYE | 3. NOAH ARREOLA (TmDn) | ||||||
AB5 | D. DILLON (Dthr) | 4. LIAM EASTES (ClvY) | |||||
LIAM EASTES (Clovis Youth) | 18-10 | ||||||
AB2 | D. DILLON (Dthr) | ||||||
DREW DILLON (Dethrone) | Pin :25 | Champion | |||||
AB12 | P. NUNN (USGl) | ||||||
NOAH ARREOLA (Team Dinamite) | Pin :33 | ||||||
AB3 | P. NUNN (USGl) | ||||||
PRINCETON NUNN (USA Gold) | 9-5 | ||||||
AB6 | P. NUNN (USGl) | ||||||
Pin | |||||||
AB4 | A. SOBAJE (ClvY) | ||||||
ARI SOBAJE (Clovis Youth) | BYE | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
A. SOBAJE (ClvY) | |||||||
L:AB6 | AB9 | L. EASTES (ClvY) | |||||
L:AB1 | AB7 | L. EASTES (ClvY) | 12-10 | Third | |||
LIAM EASTES (Clovis Youth) | BYE | AB11 | N. ARREOLA (TmDn) | ||||
L:AB2 | P. MAGEE (RdWv) | Fall | |||||
NOAH ARREOLA (Team Dinamite) | L:AB5 | AB10 | N. ARREOLA (TmDn) | ||||
L:AB3 | AB8 | N. ARREOLA (TmDn) | Pin | ||||
BYE | |||||||
L:AB4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
ZACHARY TIRAPELLE (Clovis Youth) | 1. MATTHEW CAMPOS (RdWv) | ||||||
AC1 | M. CAMPOS (RdWv) | 2. ANTONIO AGUILAR (RdWv) | |||||
MATTHEW CAMPOS (Red Wave) | 12-0 | 3. MICHAEL DILLON (Dthr) | |||||
AC5 | M. CAMPOS (RdWv) | 4. NOAH GUERRA (EltF) | |||||
MICHAEL DILLON (Dethrone) | Major Dec. 13-0 | ||||||
AC2 | M. DILLON (Dthr) | ||||||
ELIJAH REYES (Red Wave) | Pin | Champion | |||||
AC12 | M. CAMPOS (RdWv) | ||||||
LUCAS GOINS (Tracy) | Pin 2:58 | ||||||
AC3 | N. GUERRA (EltF) | ||||||
NOAH GUERRA (Elite Force) | Pin | ||||||
AC6 | A. AGUILAR (RdWv) | ||||||
7-2 | |||||||
AC4 | A. AGUILAR (RdWv) | ||||||
ANTONIO AGUILAR (Red Wave) | BYE | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
N. GUERRA (EltF) | |||||||
ZACHARY TIRAPELLE (Clovis Youth) | L:AC6 | AC9 | N. GUERRA (EltF) | ||||
L:AC1 | AC7 | Z. TIRAPELLE (ClvY) | Pin | Third | |||
ELIJAH REYES (Red Wave) | Pin | AC11 | M. DILLON (Dthr) | ||||
L:AC2 | M. DILLON (Dthr) | Tech Fall 815-0 | |||||
LUCAS GOINS (Tracy) | L:AC5 | AC10 | M. DILLON (Dthr) | ||||
L:AC3 | AC8 | L. GOINS (Trcy) | Tech Fall 15-0 | ||||
BYE | |||||||
L:AC4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
BRISON MCLIN (Red Wave) | 1. ANTONIO AGUILAR (RdWv) | ||||||||
AD1 | B. MCLIN (RdWv) | 2. MICHAEL DILLON (Dthr) | |||||||
BYE | 3. MATTHEW CAMPOS (RdWv) | ||||||||
AD9 | B. MCLIN (RdWv) | 4. ELI ALVARADO (Unff) | |||||||
Fall | |||||||||
AD2 | S. MARQUEZ (TmCl) | ||||||||
STEVEN MARQUEZ (Team Coalinga) | BYE | ||||||||
AD21 | M. DILLON (Dthr) | ||||||||
SAMSON ZAMORA (Clovis Youth) | Fall | ||||||||
AD3 | S. ZAMORA (ClvY) | ||||||||
BYE | |||||||||
AD10 | M. DILLON (Dthr) | ||||||||
Fall | |||||||||
AD4 | M. DILLON (Dthr) | ||||||||
MICHAEL DILLON (Dethrone) | BYE | Champion | |||||||
AD28 | A. AGUILAR (RdWv) | ||||||||
ANTONIO AGUILAR (Red Wave) | 9-6 | ||||||||
AD5 | A. AGUILAR (RdWv) | ||||||||
BYE | |||||||||
AD11 | A. AGUILAR (RdWv) | ||||||||
ATLAS PEREZ (Clovis Youth) | Pin | ||||||||
AD6 | A. PEREZ (ClvY) | ||||||||
CHASE BELMONT (Clovis Youth) | Major Dec. 16-8 | ||||||||
AD22 | A. AGUILAR (RdWv) | ||||||||
MATTHEW CAMPOS (Red Wave) | 9-3 | ||||||||
AD7 | M. CAMPOS (RdWv) | ||||||||
BYE | |||||||||
AD12 | M. CAMPOS (RdWv) | ||||||||
Major Dec. 14-4 | |||||||||
AD8 | E. ALVARADO (Unff) | ||||||||
ELI ALVARADO (Unaffiliated) | BYE | ||||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 | Round 6 |
B. MCLIN (RdWv) | |||||||||||
E. ALVARADO (Unff) | L:AD21 | ||||||||||
L:AD12 | AD17 | E. ALVARADO (Unff) | AD25 | E. ALVARADO (Unff) | |||||||
L:AD1 | AD13 | BYE | Pin | ||||||||
AD23 | E. ALVARADO (Unff) | ||||||||||
L:AD2 | A. PEREZ (ClvY) | Pin | Third | ||||||||
L:AD11 | AD18 | A. PEREZ (ClvY) | AD27 | M. CAMPOS (RdWv) | |||||||
L:AD3 | AD14 | BYE | 6-2 | ||||||||
M. CAMPOS (RdWv) | |||||||||||
L:AD4 | S. ZAMORA (ClvY) | L:AD22 | |||||||||
L:AD10 | AD19 | S. ZAMORA (ClvY) | AD26 | M. CAMPOS (RdWv) | |||||||
L:AD5 | AD15 | C. BELMONT (ClvY) | Major Dec. 16-6 | Major Dec. 9-0 | |||||||
CHASE BELMONT (Clovis Youth) | BYE | AD24 | S. ZAMORA (ClvY) | ||||||||
L:AD6 | S. MARQUEZ (TmCl) | Forfeit | |||||||||
L:AD9 | AD20 | S. MARQUEZ (TmCl) | |||||||||
L:AD7 | AD16 | BYE | |||||||||
L:AD8 | |||||||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 | Round 5 | Round 6 |
ELI ALVARADO (Unaffiliated) | 1. ELI ALVARADO (Unff) | ||||||
AE1 | E. ALVARADO (Unff) | 2. JULIAN ALMANZA (MrcB) | |||||
JULIAN ALMANZA (Merced Bears) | Pin | ||||||
Round 1 | |||||||
J. ALMANZA (MrcB) | |||||||
from S:AE1 | AE2 | E. ALVARADO (Unff) | from S:AE2 | N/R | |||
E. ALVARADO (Unff) | Fall | ||||||
from N:AE1 | from N:AE2 | ||||||
Round 2 | Round 3 |
ADRIAN RAMIREZ (Tracy) | 1. JOSEPH CERVANTES (Dthr) | ||||||
AF1 | J. CERVANTES (Dthr) | 2. LEONIDAS AGTARAP (Trcy) | |||||
JOSEPH CERVANTES (Dethrone) | 8-0 | 3. ADRIAN RAMIREZ (Trcy) | |||||
4. SETH SOBAJE (ClvY) | |||||||
SETH SOBAJE (Clovis Youth) | |||||||
AF2 | L. AGTARAP (Trcy) | ||||||
LEONIDAS AGTARAP (Tracy) | Pin | ||||||
Round 1 | |||||||
A. RAMIREZ (Trcy) | A. RAMIREZ (Trcy) | ||||||
from N:AF1 | AF3 | L. AGTARAP (Trcy) | from N:AF3 | AF5 | A. RAMIREZ (Trcy) | ||
L. AGTARAP (Trcy) | 7-1 | S. SOBAJE (ClvY) | Forfeit | ||||
from S:AF2 | from S:AF4 | ||||||
J. CERVANTES (Dthr) | L. AGTARAP (Trcy) | ||||||
from S:AF1 | AF4 | J. CERVANTES (Dthr) | from S:AF3 | AF6 | J. CERVANTES (Dthr) | ||
S. SOBAJE (ClvY) | 12-0 | J. CERVANTES (Dthr) | 3-0 | ||||
from N:AF2 | from N:AF4 | ||||||
Round 2 | Round 3 |
MAX WOODWARD (Red Wave) | 1. ARTO KHACHATRYAN (Dthr) | ||||||
AG1 | A. KHACHATRYAN (Dthr) | 2. SLATE BAYONA (RdWv) | |||||
ARTO KHACHATRYAN (Dethrone) | 15-0 | 3. ADRIAN RAMIREZ (Trcy) | |||||
4. MAX WOODWARD (RdWv) | |||||||
SLATE BAYONA (Red Wave) | |||||||
AG2 | S. BAYONA (RdWv) | ||||||
ADRIAN RAMIREZ (Tracy) | 5-2 | ||||||
Round 1 | |||||||
M. WOODWARD (RdWv) | M. WOODWARD (RdWv) | ||||||
from N:AG1 | AG3 | A. RAMIREZ (Trcy) | from N:AG3 | AG5 | S. BAYONA (RdWv) | ||
A. RAMIREZ (Trcy) | 4-2 | S. BAYONA (RdWv) | 6-0 | ||||
from S:AG2 | from S:AG4 | ||||||
A. KHACHATRYAN (Dthr) | A. RAMIREZ (Trcy) | ||||||
from S:AG1 | AG4 | A. KHACHATRYAN (Dthr) | from S:AG3 | AG6 | A. KHACHATRYAN (Dthr) | ||
S. BAYONA (RdWv) | 5-4 | A. KHACHATRYAN (Dthr) | Major Dec. 13-0 | ||||
from N:AG2 | from N:AG4 | ||||||
Round 2 | Round 3 |
MICHAEL BERNABE (Dethrone) | 1. MICHAEL BERNABE (Dthr) | ||||||
AH1 | M. BERNABE (Dthr) | 2. SLATE BAYONA (RdWv) | |||||
BYE | 3. XANDER FIGUEIREDO (Trlc) | ||||||
AH5 | M. BERNABE (Dthr) | 4. CARTER BROWN (ClvY) | |||||
XANDER FIGUEIREDO (Turlock) | Pin | ||||||
AH2 | X. FIGUEIREDO (Trlc) | ||||||
DEEGAN HARRELL (Red Wave) | Fall | Champion | |||||
AH12 | M. BERNABE (Dthr) | ||||||
CARTER BROWN (Clovis Youth) | Pin | ||||||
AH3 | C. BROWN (ClvY) | ||||||
JEREMIAH LAWHON (Yosemite Badger) | Major Dec. 16-5 | ||||||
AH6 | S. BAYONA (RdWv) | ||||||
4-1 | |||||||
AH4 | S. BAYONA (RdWv) | ||||||
SLATE BAYONA (Red Wave) | BYE | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
C. BROWN (ClvY) | |||||||
L:AH6 | AH9 | C. BROWN (ClvY) | |||||
L:AH1 | AH7 | D. HARRELL (RdWv) | Pin :55 | Third | |||
DEEGAN HARRELL (Red Wave) | BYE | AH11 | X. FIGUEIREDO (Trlc) | ||||
L:AH2 | X. FIGUEIREDO (Trlc) | Pin | |||||
JEREMIAH LAWHON (Yosemite Badger) | L:AH5 | AH10 | X. FIGUEIREDO (Trlc) | ||||
L:AH3 | AH8 | J. LAWHON (YsmB) | Fall | ||||
BYE | |||||||
L:AH4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
RYAN COAKLEY (Clovis Youth) | 1. LANE PHILPS (Stll) | ||||||
AI1 | R. COAKLEY (ClvY) | 2. NOAH ESPINOZA (Okdl) | |||||
BYE | 3. ALEXANDRIA MARIN (Dthr) | ||||||
AI5 | N. ESPINOZA (Okdl) | 4. DAMIAN LORETO (TmDn) | |||||
DIEGO GOINS (Tracy) | Fall | ||||||
AI2 | N. ESPINOZA (Okdl) | ||||||
NOAH ESPINOZA (Oakdale) | 6-4 | Champion | |||||
AI12 | L. PHILPS (Stll) | ||||||
DAMIAN LORETO (Team Dinamite) | 12-4 | ||||||
AI3 | L. PHILPS (Stll) | ||||||
LANE PHILPS (Stallion) | Pin | ||||||
AI6 | L. PHILPS (Stll) | ||||||
ALEXANDRIA MARIN (Dethrone) | 4-0 | ||||||
AI4 | A. MARIN (Dthr) | ||||||
LEEYAH RODRIGUEZ (Merced Bears) | Fall | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
A. MARIN (Dthr) | |||||||
L:AI6 | AI9 | A. MARIN (Dthr) | |||||
L:AI1 | AI7 | D. GOINS (Trcy) | 9-0 | Third | |||
DIEGO GOINS (Tracy) | BYE | AI11 | A. MARIN (Dthr) | ||||
L:AI2 | R. COAKLEY (ClvY) | 10-2 | |||||
DAMIAN LORETO (Team Dinamite) | L:AI5 | AI10 | D. LORETO (TmDn) | ||||
L:AI3 | AI8 | D. LORETO (TmDn) | Major Dec. 13-1 | ||||
LEEYAH RODRIGUEZ (Merced Bears) | 4-2 | ||||||
L:AI4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
PHILLIP HERNANDEZ (Dethrone) | 1. PHILLIP HERNANDEZ (Dthr) | ||||||
AJ1 | P. HERNANDEZ (Dthr) | 2. ALEXANDRIA MARIN (Dthr) | |||||
ALEXANDRIA MARIN (Dethrone) | Forf | ||||||
Round 1 | |||||||
A. MARIN (Dthr) | |||||||
from S:AJ1 | AJ2 | P. HERNANDEZ (Dthr) | from S:AJ2 | N/R | |||
P. HERNANDEZ (Dthr) | Forfeit | ||||||
from N:AJ1 | from N:AJ2 | ||||||
Round 2 | Round 3 |
ZEKE MEZA (Oakdale) | 1. PHILLIP HERNANDEZ (Dthr) | ||||||
AK1 | Z. MEZA (Okdl) | 2. NATHAN SOLANO (ElkG) | |||||
BYE | 3. ZEKE MEZA (Okdl) | ||||||
AK5 | P. HERNANDEZ (Dthr) | 4. SCOTT TINNES (TmCl) | |||||
SCOTT TINNES (Team Coalinga) | 9-1 | ||||||
AK2 | P. HERNANDEZ (Dthr) | ||||||
PHILLIP HERNANDEZ (Dethrone) | 7-2 | Champion | |||||
AK12 | P. HERNANDEZ (Dthr) | ||||||
NEVAEH QUIJADA (Sons of Thunder) | 10-3 | ||||||
AK3 | N. SOLANO (ElkG) | ||||||
NATHAN SOLANO (Elk Grove) | Fall | ||||||
AK6 | N. SOLANO (ElkG) | ||||||
CASH BEENE (Merced Bears) | Pin | ||||||
AK4 | M. FITZGERALD (ClvY) | ||||||
MADISON FITZGERALD (Clovis Youth) | 2-1 | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
M. FITZGERALD (ClvY) | |||||||
L:AK6 | AK9 | S. TINNES (TmCl) | |||||
L:AK1 | AK7 | S. TINNES (TmCl) | 6-0 | Third | |||
SCOTT TINNES (Team Coalinga) | BYE | AK11 | Z. MEZA (Okdl) | ||||
L:AK2 | Z. MEZA (Okdl) | Major Dec. 10-1 | |||||
NEVAEH QUIJADA (Sons of Thunder) | L:AK5 | AK10 | Z. MEZA (Okdl) | ||||
L:AK3 | AK8 | C. BEENE (MrcB) | Fall | ||||
CASH BEENE (Merced Bears) | 2-0 | ||||||
L:AK4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
ROBERT OGANYAN (Dethrone) | 1. ROBERT OGANYAN (Dthr) | ||||||
AL1 | R. OGANYAN (Dthr) | 2. BENNETT BORBOA (RdWv) | |||||
BYE | 3. NIKO BIRAKOS (Okdl) | ||||||
AL5 | R. OGANYAN (Dthr) | 4. WYATT GILSTRAP (Okdl) | |||||
WYATT GILSTRAP (Oakdale) | 12-6 | ||||||
AL2 | P. SHEPHERD (EltF) | ||||||
PARKER SHEPHERD (Elite Force) | Major Dec. 9-1 | Champion | |||||
AL12 | R. OGANYAN (Dthr) | ||||||
NIKO BIRAKOS (Oakdale) | 8-1 | ||||||
AL3 | B. BORBOA (RdWv) | ||||||
BENNETT BORBOA (Red Wave) | Pin | ||||||
AL6 | B. BORBOA (RdWv) | ||||||
JONATHEN ZAMORA (Clovis Youth) | Major Dec. 9-1 | ||||||
AL4 | J. ZAMORA (ClvY) | ||||||
JAKOB CASTILLO (Merced Bears) | 8-4 | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
J. ZAMORA (ClvY) | |||||||
L:AL6 | AL9 | W. GILSTRAP (Okdl) | |||||
L:AL1 | AL7 | W. GILSTRAP (Okdl) | 5-0 | Third | |||
WYATT GILSTRAP (Oakdale) | BYE | AL11 | N. BIRAKOS (Okdl) | ||||
L:AL2 | P. SHEPHERD (EltF) | 4-0 | |||||
NIKO BIRAKOS (Oakdale) | L:AL5 | AL10 | N. BIRAKOS (Okdl) | ||||
L:AL3 | AL8 | N. BIRAKOS (Okdl) | 9-2 | ||||
JAKOB CASTILLO (Merced Bears) | 16-5 | ||||||
L:AL4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
BENJAMIN MARQUEZ (Dethrone) | 1. BENNETT BORBOA (RdWv) | ||||||
AM1 | E. SCHUMACHER (RdWv) | 2. ETHAN SCHUMACHER (RdWv) | |||||
ETHAN SCHUMACHER (Red Wave) | Pin | 3. BENJAMIN MARQUEZ (Dthr) | |||||
4. AVERY FITZGERALD (ClvY) | |||||||
BENNETT BORBOA (Red Wave) | |||||||
AM2 | B. BORBOA (RdWv) | ||||||
AVERY FITZGERALD (Clovis Youth) | Fall | ||||||
Round 1 | |||||||
B. MARQUEZ (Dthr) | B. MARQUEZ (Dthr) | ||||||
from N:AM1 | AM3 | B. MARQUEZ (Dthr) | from N:AM3 | AM5 | B. BORBOA (RdWv) | ||
A. FITZGERALD (ClvY) | 4-2 | B. BORBOA (RdWv) | Pin | ||||
from S:AM2 | from S:AM4 | ||||||
E. SCHUMACHER (RdWv) | A. FITZGERALD (ClvY) | ||||||
from S:AM1 | AM4 | B. BORBOA (RdWv) | from S:AM3 | AM6 | E. SCHUMACHER (RdWv) | ||
B. BORBOA (RdWv) | 2-1 | E. SCHUMACHER (RdWv) | Fall | ||||
from N:AM2 | from N:AM4 | ||||||
Round 2 | Round 3 |
BRAKSTYN HERRERA (Team Dinamite) | 1. BRAKSTYN HERRERA (TmDn) | ||||||||
AN1 | B. HERRERA (TmDn) | 2. MADDEN GUERRA (EltF) | |||||||
BYE | 3. THALES SILVA (RdWv) | ||||||||
AN9 | B. HERRERA (TmDn) | 4. THIAGO SILVA (RdWv) | |||||||
Pin | |||||||||
AN2 | A. CASTILLO (ClvY) | ||||||||
ANDRES CASTILLO (Clovis Youth) | BYE | ||||||||
AN21 | B. HERRERA (TmDn) | ||||||||
DALTON BENICKI (Mother Lode) | Injury Def. | ||||||||
AN3 | D. BENICKI (MthL) | ||||||||
BYE | |||||||||
AN10 | D. BENICKI (MthL) | ||||||||
Fall | |||||||||
AN4 | N. BROWN (ClvY) | ||||||||
NOLAN BROWN (Clovis Youth) | BYE | Champion | |||||||
AN28 | B. HERRERA (TmDn) | ||||||||
JJ GREENE (Dethrone) | Pin 1:55 | ||||||||
AN5 | JJ GREENE (Dthr) | ||||||||
BYE | |||||||||
AN11 | T. SILVA (RdWv) | ||||||||
Major Dec. 15-4 | |||||||||
AN6 | T. SILVA (RdWv) | ||||||||
THALES SILVA (Red Wave) | BYE | ||||||||
AN22 | M. GUERRA (EltF) | ||||||||
COLIN COAKLEY (Clovis Youth) | Fall | ||||||||
AN7 | T. SILVA (RdWv) | ||||||||
THIAGO SILVA (Red Wave) | Pin | ||||||||
AN12 | M. GUERRA (EltF) | ||||||||
Major Dec. 10-0 | |||||||||
AN8 | M. GUERRA (EltF) | ||||||||
MADDEN GUERRA (Elite Force) | BYE | ||||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 | Round 6 |
D. BENICKI (MthL) | |||||||||||
T. SILVA (RdWv) | L:AN21 | ||||||||||
L:AN12 | AN17 | T. SILVA (RdWv) | AN25 | T. SILVA (RdWv) | |||||||
L:AN1 | AN13 | BYE | Forfeit | ||||||||
AN23 | T. SILVA (RdWv) | ||||||||||
L:AN2 | JJ GREENE (Dthr) | 5-3 | Third | ||||||||
L:AN11 | AN18 | JJ GREENE (Dthr) | AN27 | T. SILVA (RdWv) | |||||||
L:AN3 | AN14 | BYE | Pin :33 | ||||||||
T. SILVA (RdWv) | |||||||||||
L:AN4 | N. BROWN (ClvY) | L:AN22 | |||||||||
L:AN10 | AN19 | N. BROWN (ClvY) | AN26 | T. SILVA (RdWv) | |||||||
L:AN5 | AN15 | BYE | 10-4 | ||||||||
AN24 | N. BROWN (ClvY) | ||||||||||
L:AN6 | A. CASTILLO (ClvY) | 4-1 | |||||||||
COLIN COAKLEY (Clovis Youth) | L:AN9 | AN20 | A. CASTILLO (ClvY) | ||||||||
L:AN7 | AN16 | C. COAKLEY (ClvY) | Major Dec. 9-1 | ||||||||
BYE | |||||||||||
L:AN8 | |||||||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 | Round 5 | Round 6 |
JOSEPH ALBERT (AWA) | 1. JOSEPH ALBERT (AWA) | ||||||
AO1 | J. ALBERT (AWA) | 2. ANTHONY GARZA (ClvY) | |||||
PATTY MEDINA (Team Coalinga) | Forfeit | 3. ANGEL NGUYEN (Okdl) | |||||
AO5 | J. ALBERT (AWA) | ||||||
EVAN CAVAZOS (Team Selma) | Pin | ||||||
AO2 | W. BERNA (ClvY) | ||||||
WYATT BERNA (Clovis Youth) | Forf | Champion | |||||
AO12 | J. ALBERT (AWA) | ||||||
4-2 | |||||||
AO3 | |||||||
DOMINIK AGUERRALDE (Team Coalinga) | Forfeit | ||||||
AO6 | A. GARZA (ClvY) | ||||||
ANTHONY GARZA (Clovis Youth) | BYE | ||||||
AO4 | A. GARZA (ClvY) | ||||||
ANGEL NGUYEN (Oakdale) | Fall | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
PATTY MEDINA (Team Coalinga) | L:AO6 | AO9 | |||||
L:AO1 | AO7 | Third | |||||
EVAN CAVAZOS (Team Selma) | Forfeit | AO11 | A. NGUYEN (Okdl) | ||||
L:AO2 | W. BERNA (ClvY) | BYE | |||||
L:AO5 | AO10 | A. NGUYEN (Okdl) | |||||
L:AO3 | AO8 | A. NGUYEN (Okdl) | 4-0 | ||||
ANGEL NGUYEN (Oakdale) | BYE | ||||||
L:AO4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
XANDER ROWBERRY (Clovis Youth) | 1. ROCKLIN ZINKIN (Dthr) | ||||||
AP1 | X. ROWBERRY (ClvY) | 2. JACOB KENNEDY (ClvY) | |||||
BYE | 3. ARNO VARDANYAN (ISU) | ||||||
AP5 | R. ZINKIN (Dthr) | 4. XANDER ROWBERRY (ClvY) | |||||
ARNO VARDANYAN (ISU) | Fall | ||||||
AP2 | R. ZINKIN (Dthr) | ||||||
ROCKLIN ZINKIN (Dethrone) | 10-5 | Champion | |||||
AP12 | R. ZINKIN (Dthr) | ||||||
JACOB KENNEDY (Clovis Youth) | Fall | ||||||
AP3 | J. KENNEDY (ClvY) | ||||||
BYE | |||||||
AP6 | J. KENNEDY (ClvY) | ||||||
CRISTIAN BUSTOS (Sons of Thunder) | Fall | ||||||
AP4 | S. SELLS (Unff) | ||||||
SORYN SELLS (Unaffiliated) | Fall | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
S. SELLS (Unff) | |||||||
L:AP6 | AP9 | A. VARDANYAN (ISU) | |||||
L:AP1 | AP7 | A. VARDANYAN (ISU) | Pin | Third | |||
ARNO VARDANYAN (ISU) | BYE | AP11 | A. VARDANYAN (ISU) | ||||
L:AP2 | X. ROWBERRY (ClvY) | 19-1 | |||||
L:AP5 | AP10 | X. ROWBERRY (ClvY) | |||||
L:AP3 | AP8 | C. BUSTOS (SnoT) | Forfeit | ||||
CRISTIAN BUSTOS (Sons of Thunder) | BYE | ||||||
L:AP4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
PEYTON EASTES (Clovis Youth) | 1. PAUL RUIZ (RdWv) | ||||||||
AQ1 | P. EASTES (ClvY) | 2. ASHTON BESMER (Unff) | |||||||
BYE | 3. TROY RUIZ-2 (Pwr) | ||||||||
AQ9 | A. BESMER (Unff) | 4. JAYDEN OLIVAS (FrlY) | |||||||
ASHTON BESMER (Unaffiliated) | 10-8 | ||||||||
AQ2 | A. BESMER (Unff) | ||||||||
KOBE NEGRETE (Tulare Young Guns) | Pin | ||||||||
AQ21 | A. BESMER (Unff) | ||||||||
ANTHONY GARZA (Clovis Youth) | 6-4 | ||||||||
AQ3 | A. GARZA (ClvY) | ||||||||
BYE | |||||||||
AQ10 | A. GARZA (ClvY) | ||||||||
4-3 | |||||||||
AQ4 | G. SOLANO (ElkG) | ||||||||
GISELE SOLANO (Elk Grove) | BYE | Champion | |||||||
AQ28 | P. RUIZ (RdWv) | ||||||||
WYATT SMITH (Clovis Youth) | Tech Fall 20-5 | ||||||||
AQ5 | W. SMITH (ClvY) | ||||||||
BYE | |||||||||
AQ11 | T. RUIZ-2 (Pwr) | ||||||||
8-0 | |||||||||
AQ6 | T. RUIZ-2 (Pwr) | ||||||||
TROY RUIZ-2 (Power) | BYE | ||||||||
AQ22 | P. RUIZ (RdWv) | ||||||||
JAYDEN OLIVAS (Fearless Youth) | Major Dec. 14-0 | ||||||||
AQ7 | J. OLIVAS (FrlY) | ||||||||
BYE | |||||||||
AQ12 | P. RUIZ (RdWv) | ||||||||
Tech Fall 18-2 | |||||||||
AQ8 | P. RUIZ (RdWv) | ||||||||
PAUL RUIZ (Red Wave) | BYE | ||||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 | Round 6 |
A. GARZA (ClvY) | |||||||||||
J. OLIVAS (FrlY) | L:AQ21 | ||||||||||
L:AQ12 | AQ17 | J. OLIVAS (FrlY) | AQ25 | J. OLIVAS (FrlY) | |||||||
L:AQ1 | AQ13 | K. NEGRETE (TlYG) | Fall | 7-9 | |||||||
KOBE NEGRETE (Tulare Young Guns) | BYE | AQ23 | J. OLIVAS (FrlY) | ||||||||
L:AQ2 | W. SMITH (ClvY) | Pin 1:22 | Third | ||||||||
L:AQ11 | AQ18 | W. SMITH (ClvY) | AQ27 | T. RUIZ-2 (Pwr) | |||||||
L:AQ3 | AQ14 | BYE | Fall | ||||||||
T. RUIZ-2 (Pwr) | |||||||||||
L:AQ4 | G. SOLANO (ElkG) | L:AQ22 | |||||||||
L:AQ10 | AQ19 | G. SOLANO (ElkG) | AQ26 | T. RUIZ-2 (Pwr) | |||||||
L:AQ5 | AQ15 | BYE | 4-1 | ||||||||
AQ24 | G. SOLANO (ElkG) | ||||||||||
L:AQ6 | P. EASTES (ClvY) | Pin | |||||||||
L:AQ9 | AQ20 | P. EASTES (ClvY) | |||||||||
L:AQ7 | AQ16 | BYE | |||||||||
L:AQ8 | |||||||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 | Round 5 | Round 6 |
CARLO CONTINO (Dethrone) | 1. BLAKE WOODWARD (RdWv) | ||||||
AR1 | C. CONTINO (Dthr) | 2. CASH BYINGTON (MthL) | |||||
BYE | 3. CARLO CONTINO (Dthr) | ||||||
AR5 | B. WOODWARD (RdWv) | 4. CHRIS ARREOLA (TmDn) | |||||
BLAKE WOODWARD (Red Wave) | Fall | ||||||
AR2 | B. WOODWARD (RdWv) | ||||||
GRIFFIN GERBER (Oakdale) | Fall | Champion | |||||
AR12 | B. WOODWARD (RdWv) | ||||||
EVIAN GARCIA (Oakdale) | 4-2 | ||||||
AR3 | C. BYINGTON (MthL) | ||||||
CASH BYINGTON (Mother Lode) | Fall | ||||||
AR6 | C. BYINGTON (MthL) | ||||||
Pin | |||||||
AR4 | C. ARREOLA (TmDn) | ||||||
CHRIS ARREOLA (Team Dinamite) | BYE | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
C. ARREOLA (TmDn) | |||||||
L:AR6 | AR9 | C. ARREOLA (TmDn) | |||||
L:AR1 | AR7 | G. GERBER (Okdl) | 10-1 | Third | |||
GRIFFIN GERBER (Oakdale) | BYE | AR11 | C. CONTINO (Dthr) | ||||
L:AR2 | C. CONTINO (Dthr) | 17-11 | |||||
EVIAN GARCIA (Oakdale) | L:AR5 | AR10 | C. CONTINO (Dthr) | ||||
L:AR3 | AR8 | E. GARCIA (Okdl) | Tech Fall 15-0 | ||||
BYE | |||||||
L:AR4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
JOSEPH REED (Team Coalinga) | 1. WYATT LEWIS (RdWv) | ||||||
AS1 | J. REED (TmCl) | 2. EVAN MONTALVO (RdWv) | |||||
BYE | 3. JOSEPH REED (TmCl) | ||||||
WYATT LEWIS (Red Wave) | |||||||
AS2 | W. LEWIS (RdWv) | ||||||
EVAN MONTALVO (Red Wave) | Tech Fall 20-5 | ||||||
Round 1 | |||||||
J. REED (TmCl) | J. REED (TmCl) | ||||||
from N:AS1 | AS3 | E. MONTALVO (RdWv) | from N:AS3 | AS5 | W. LEWIS (RdWv) | ||
E. MONTALVO (RdWv) | Fall | W. LEWIS (RdWv) | Fall | ||||
from S:AS2 | from S:AS4 | ||||||
E. MONTALVO (RdWv) | |||||||
from S:AS1 | AS4 | W. LEWIS (RdWv) | from S:AS3 | AS6 | E. MONTALVO (RdWv) | ||
W. LEWIS (RdWv) | BYE | BYE | |||||
from N:AS2 | from N:AS4 | ||||||
Round 2 | Round 3 |
DYLAN TIRAPELLE (Clovis Youth) | 1. SLAVA SHAHBAZYAN (ISU) | ||||||||
AT1 | D. TIRAPELLE (ClvY) | 2. JACOB PEREZ (AWA) | |||||||
BYE | 3. RAYMOND BAYLON (Unff) | ||||||||
AT9 | A. LORENTI (Unff) | 4. GAVIN TRUJILLO (RdWv) | |||||||
ANDREW LORENTI (Unaffiliated) | Pin | ||||||||
AT2 | A. LORENTI (Unff) | ||||||||
MAXX LOPEZ (Sierra Vista) | Forf | ||||||||
AT21 | S. SHAHBAZYAN (ISU) | ||||||||
SLAVA SHAHBAZYAN (ISU) | Fall | ||||||||
AT3 | S. SHAHBAZYAN (ISU) | ||||||||
BYE | |||||||||
AT10 | S. SHAHBAZYAN (ISU) | ||||||||
10-4 | |||||||||
AT4 | G. TRUJILLO (RdWv) | ||||||||
GAVIN TRUJILLO (Red Wave) | BYE | Champion | |||||||
AT28 | S. SHAHBAZYAN (ISU) | ||||||||
ARMANI MARRUJO (Golden Boyz) | Major Dec. 11-2 | ||||||||
AT5 | A. MARRUJO (GldB) | ||||||||
BYE | |||||||||
AT11 | A. MARRUJO (GldB) | ||||||||
Fall | |||||||||
AT6 | E. MONTALVO (RdWv) | ||||||||
EVAN MONTALVO (Red Wave) | BYE | ||||||||
AT22 | J. PEREZ (AWA) | ||||||||
NICHOLAS CHAVEZ (Nor Cal TD) | Pin 2:00 | ||||||||
AT7 | R. BAYLON (Unff) | ||||||||
RAYMOND BAYLON (Unaffiliated) | Major Dec. 14-2 | ||||||||
AT12 | J. PEREZ (AWA) | ||||||||
16-5 | |||||||||
AT8 | J. PEREZ (AWA) | ||||||||
JACOB PEREZ (AWA) | BYE | ||||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 | Round 6 |
A. LORENTI (Unff) | |||||||||||
R. BAYLON (Unff) | L:AT21 | ||||||||||
L:AT12 | AT17 | R. BAYLON (Unff) | AT25 | R. BAYLON (Unff) | |||||||
L:AT1 | AT13 | M. LOPEZ (SrrV) | Forfeit | Tech Fall 16-0 | |||||||
MAXX LOPEZ (Sierra Vista) | BYE | AT23 | R. BAYLON (Unff) | ||||||||
L:AT2 | E. MONTALVO (RdWv) | Pin :32 | Third | ||||||||
L:AT11 | AT18 | E. MONTALVO (RdWv) | AT27 | R. BAYLON (Unff) | |||||||
L:AT3 | AT14 | BYE | Forfeit | ||||||||
A. MARRUJO (GldB) | |||||||||||
L:AT4 | G. TRUJILLO (RdWv) | L:AT22 | |||||||||
L:AT10 | AT19 | G. TRUJILLO (RdWv) | AT26 | G. TRUJILLO (RdWv) | |||||||
L:AT5 | AT15 | BYE | Fall | ||||||||
AT24 | G. TRUJILLO (RdWv) | ||||||||||
L:AT6 | D. TIRAPELLE (ClvY) | 8-6 | |||||||||
NICHOLAS CHAVEZ (Nor Cal TD) | L:AT9 | AT20 | N. CHAVEZ (NrCT) | ||||||||
L:AT7 | AT16 | N. CHAVEZ (NrCT) | 11-3 | ||||||||
BYE | |||||||||||
L:AT8 | |||||||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 | Round 5 | Round 6 |
EMILEE AVINA-BARAJAS (Clovis Youth) | 1. DOMINIC TAFOYA (GldB) | ||||||
AU1 | D. TAFOYA (GldB) | 2. JAXON DELGADO (ClvY) | |||||
DOMINIC TAFOYA (Golden Boyz) | Fall | 3. DIEGO MONTALVO (RdWv) | |||||
AU5 | D. TAFOYA (GldB) | 4. JOSHUA BROWN (Okdl) | |||||
DIEGO MONTALVO (Red Wave) | Major Dec. 12-4 | ||||||
AU2 | D. MONTALVO (RdWv) | ||||||
DAVID GARCIA (Team Coalinga) | 2-0 | Champion | |||||
AU12 | D. TAFOYA (GldB) | ||||||
JOSHUA BROWN (Oakdale) | Pin | ||||||
AU3 | J. BROWN (Okdl) | ||||||
BYE | |||||||
AU6 | J. DELGADO (ClvY) | ||||||
KAMAKANA CORPUZ (Golden Boyz) | 10-3 | ||||||
AU4 | J. DELGADO (ClvY) | ||||||
JAXON DELGADO (Clovis Youth) | Pin | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
J. BROWN (Okdl) | |||||||
EMILEE AVINA-BARAJAS (Clovis Youth) | L:AU6 | AU9 | J. BROWN (Okdl) | ||||
L:AU1 | AU7 | D. GARCIA (TmCl) | Pin 2:00 | Third | |||
DAVID GARCIA (Team Coalinga) | 5-1 | AU11 | D. MONTALVO (RdWv) | ||||
L:AU2 | D. MONTALVO (RdWv) | Pin 1:22 | |||||
L:AU5 | AU10 | D. MONTALVO (RdWv) | |||||
L:AU3 | AU8 | K. CORPUZ (GldB) | Fall | ||||
KAMAKANA CORPUZ (Golden Boyz) | BYE | ||||||
L:AU4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
NICHOLAS YAMAS (Team Coalinga) | 1. TRISTAN JECKELL (SYSq) | ||||||
AV1 | N. YAMAS (TmCl) | 2. NICHOLAS YAMAS (TmCl) | |||||
BYE | 3. XANDER BIRAKOS (Okdl) | ||||||
AV5 | N. YAMAS (TmCl) | 4. VINCENT ALMANZA (MrcB) | |||||
VERONICA TRUJILLO (Team Dinamite) | 1-0 | ||||||
AV2 | X. BIRAKOS (Okdl) | ||||||
XANDER BIRAKOS (Oakdale) | Pin | Champion | |||||
AV12 | T. JECKELL (SYSq) | ||||||
RAIF SMITH (Clovis Youth) | 2-1 | ||||||
AV3 | V. ALMANZA (MrcB) | ||||||
VINCENT ALMANZA (Merced Bears) | 10-4 | ||||||
AV6 | T. JECKELL (SYSq) | ||||||
TRISTAN JECKELL (SY Squad) | Pin | ||||||
AV4 | T. JECKELL (SYSq) | ||||||
ELIJAH ORNELAS (Dethrone) | Major Dec. 18-2 | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
V. ALMANZA (MrcB) | |||||||
L:AV6 | AV9 | V. ALMANZA (MrcB) | |||||
L:AV1 | AV7 | V. TRUJILLO (TmDn) | Pin 1:00 | Third | |||
VERONICA TRUJILLO (Team Dinamite) | BYE | AV11 | X. BIRAKOS (Okdl) | ||||
L:AV2 | X. BIRAKOS (Okdl) | Fall | |||||
RAIF SMITH (Clovis Youth) | L:AV5 | AV10 | X. BIRAKOS (Okdl) | ||||
L:AV3 | AV8 | R. SMITH (ClvY) | Pin | ||||
ELIJAH ORNELAS (Dethrone) | 10-8 | ||||||
L:AV4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
BENJAMIN GARZA (Team Dinamite) | 1. BENJAMIN GARZA (TmDn) | ||||||
AW1 | B. GARZA (TmDn) | 2. JORDAN MARTINEZ (TmDn) | |||||
JORDAN MARTINEZ (Team Dinamite) | Forfeit | ||||||
Round 1 | |||||||
J. MARTINEZ (TmDn) | |||||||
from S:AW1 | AW2 | B. GARZA (TmDn) | from S:AW2 | N/R | |||
B. GARZA (TmDn) | Forfeit | ||||||
from N:AW1 | from N:AW2 | ||||||
Round 2 | Round 3 |
1. CARTER RUDOLPH (LkCn) | |||||||
AX1 | C. RUDOLPH (LkCn) | 2. SAMUEL DE LA TORRE (HBLB) | |||||
CARTER RUDOLPH (Lake County) | BYE | 3. ANDREW ARROYO (TmDn) | |||||
ANDREW ARROYO (Team Dinamite) | |||||||
AX2 | S. DE LA TORRE (HBLB) | ||||||
SAMUEL DE LA TORRE (HB LOBOS) | 11-4 | ||||||
Round 1 | |||||||
from N:AX1 | AX3 | S. DE LA TORRE (HBLB) | from N:AX3 | AX5 | A. ARROYO (TmDn) | ||
S. DE LA TORRE (HBLB) | BYE | A. ARROYO (TmDn) | BYE | ||||
from S:AX2 | from S:AX4 | ||||||
C. RUDOLPH (LkCn) | S. DE LA TORRE (HBLB) | ||||||
from S:AX1 | AX4 | C. RUDOLPH (LkCn) | from S:AX3 | AX6 | C. RUDOLPH (LkCn) | ||
A. ARROYO (TmDn) | Pin | C. RUDOLPH (LkCn) | Pin | ||||
from N:AX2 | from N:AX4 | ||||||
Round 2 | Round 3 |
GABRIEL DELA ROSA (AWA) | 1. HENRY ASLIKYAN (ISU) | ||||||
AY1 | G. D. ROSA (AWA) | 2. GABRIEL DELA ROSA (AWA) | |||||
BYE | 3. PARIS RUIZ-2 (Pwr) | ||||||
AY5 | G. D. ROSA (AWA) | 4. ROCCO PAVONNE (ClvY) | |||||
Fall | |||||||
AY2 | P. RUIZ-2 (Pwr) | ||||||
PARIS RUIZ-2 (Power) | BYE | Champion | |||||
AY12 | H. ASLIKYAN (ISU) | ||||||
ALEXANDER GARCIA (Team Dinamite) | Fall | ||||||
AY3 | R. PAVONNE (ClvY) | ||||||
ROCCO PAVONNE (Clovis Youth) | Fall | ||||||
AY6 | H. ASLIKYAN (ISU) | ||||||
6-0 | |||||||
AY4 | H. ASLIKYAN (ISU) | ||||||
HENRY ASLIKYAN (ISU) | BYE | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
R. PAVONNE (ClvY) | |||||||
L:AY6 | AY9 | R. PAVONNE (ClvY) | |||||
L:AY1 | AY7 | BYE | Third | ||||
AY11 | P. RUIZ-2 (Pwr) | ||||||
L:AY2 | P. RUIZ-2 (Pwr) | 2-0 | |||||
ALEXANDER GARCIA (Team Dinamite) | L:AY5 | AY10 | P. RUIZ-2 (Pwr) | ||||
L:AY3 | AY8 | A. GARCIA (TmDn) | Fall | ||||
BYE | |||||||
L:AY4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
ROCCO PAVONNE (Clovis Youth) | 1. THUNDER LEWIS (RdWv) | ||||||
AZ1 | E. VALENCIA (MrcB) | 2. ELIJAH VALENCIA (MrcB) | |||||
ELIJAH VALENCIA (Merced Bears) | 8-1 | 3. ALEENA NGUYEN (Okdl) | |||||
4. ROCCO PAVONNE (ClvY) | |||||||
ALEENA NGUYEN (Oakdale) | |||||||
AZ2 | T. LEWIS (RdWv) | ||||||
THUNDER LEWIS (Red Wave) | 18-3 | ||||||
Round 1 | |||||||
R. PAVONNE (ClvY) | R. PAVONNE (ClvY) | ||||||
from N:AZ1 | AZ3 | T. LEWIS (RdWv) | from N:AZ3 | AZ5 | A. NGUYEN (Okdl) | ||
T. LEWIS (RdWv) | Fall | A. NGUYEN (Okdl) | 4-2 | ||||
from S:AZ2 | from S:AZ4 | ||||||
E. VALENCIA (MrcB) | T. LEWIS (RdWv) | ||||||
from S:AZ1 | AZ4 | E. VALENCIA (MrcB) | from S:AZ3 | AZ6 | T. LEWIS (RdWv) | ||
A. NGUYEN (Okdl) | 9-4 | E. VALENCIA (MrcB) | Major Dec. 9-1 | ||||
from N:AZ2 | from N:AZ4 | ||||||
Round 2 | Round 3 |
BLAKE WOODWARD (Red Wave) | 1. BLAKE WOODWARD (RdWv) | ||||||
BA1 | B. WOODWARD (RdWv) | 2. JAKE JENNINGS (RdWv) | |||||
BYE | 3. DAMIEN RICHARDSON (RdWv) | ||||||
BA5 | B. WOODWARD (RdWv) | 4. DEVAN HARRELL (RdWv) | |||||
DAMIEN RICHARDSON (Red Wave) | 4-2 | ||||||
BA2 | D. RICHARDSON (RdWv) | ||||||
BYE | Champion | ||||||
BA12 | B. WOODWARD (RdWv) | ||||||
DEVAN HARRELL (Red Wave) | Fall | ||||||
BA3 | D. HARRELL (RdWv) | ||||||
BYE | |||||||
BA6 | J. JENNINGS (RdWv) | ||||||
JADYN WREN (Red Wave) | Fall | ||||||
BA4 | J. JENNINGS (RdWv) | ||||||
JAKE JENNINGS (Red Wave) | 4-1 | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
D. HARRELL (RdWv) | |||||||
L:BA6 | BA9 | D. HARRELL (RdWv) | |||||
L:BA1 | BA7 | BYE | Third | ||||
BA11 | D. RICHARDSON (RdWv) | ||||||
L:BA2 | D. RICHARDSON (RdWv) | Tech Fall 16-1 | |||||
L:BA5 | BA10 | D. RICHARDSON (RdWv) | |||||
L:BA3 | BA8 | J. WREN (RdWv) | 3-2 | ||||
JADYN WREN (Red Wave) | BYE | ||||||
L:BA4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
TOBIAS NABORS (Clovis Youth) | 1. WYATT LEWIS (RdWv) | ||||||
BB1 | T. NABORS (ClvY) | 2. GAVIN TRUJILLO (RdWv) | |||||
BYE | 3. TIMMY FITZGERALD (ClvY) | ||||||
BB5 | W. LEWIS (RdWv) | 4. ISAAC MENDEZ (BrtB) | |||||
WYATT LEWIS (Red Wave) | Tech Fall 15-0 | ||||||
BB2 | W. LEWIS (RdWv) | ||||||
AVERY JONES (Oakdale) | 4-0 | Champion | |||||
BB12 | W. LEWIS (RdWv) | ||||||
ISAAC MENDEZ (Burton Bulldogs) | Fall | ||||||
BB3 | T. FITZGERALD (ClvY) | ||||||
TIMMY FITZGERALD (Clovis Youth) | 11-7 | ||||||
BB6 | G. TRUJILLO (RdWv) | ||||||
Pin | |||||||
BB4 | G. TRUJILLO (RdWv) | ||||||
GAVIN TRUJILLO (Red Wave) | BYE | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
T. FITZGERALD (ClvY) | |||||||
L:BB6 | BB9 | T. FITZGERALD (ClvY) | |||||
L:BB1 | BB7 | A. JONES (Okdl) | 7-2 | Third | |||
AVERY JONES (Oakdale) | BYE | BB11 | T. FITZGERALD (ClvY) | ||||
L:BB2 | T. NABORS (ClvY) | Fall | |||||
ISAAC MENDEZ (Burton Bulldogs) | L:BB5 | BB10 | I. MENDEZ (BrtB) | ||||
L:BB3 | BB8 | I. MENDEZ (BrtB) | Inj Def | ||||
BYE | |||||||
L:BB4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
DJ MUNNELLY (Sons of Thunder) | 1. JESSE MEZA (Okdl) | ||||||||
BC1 | DJ MUNNELLY (SnoT) | 2. HAYDEN KUNZ (RdWv) | |||||||
BYE | 3. CAEN SULLIVAN (Dthr) | ||||||||
BC9 | DJ MUNNELLY (SnoT) | 4. DJ MUNNELLY (SnoT) | |||||||
10-3 | |||||||||
BC2 | J. WILLIAMSON (ClvY) | ||||||||
JASON WILLIAMSON (Clovis Youth) | BYE | ||||||||
BC21 | H. KUNZ (RdWv) | ||||||||
JOSEPH RAMIREZ (B.A. Dragons) | Pin 2:00 | ||||||||
BC3 | J. RAMIREZ (BDrg) | ||||||||
BYE | |||||||||
BC10 | H. KUNZ (RdWv) | ||||||||
AARON TOWNS (Clovis Youth) | Forfeit | ||||||||
BC4 | H. KUNZ (RdWv) | ||||||||
HAYDEN KUNZ (Red Wave) | Pin | Champion | |||||||
BC28 | J. MEZA (Okdl) | ||||||||
JEFF LOPEZ (Lincoln) | 7-2 | ||||||||
BC5 | J. LOPEZ (Lncl) | ||||||||
BYE | |||||||||
BC11 | N. ROONEY (ClvY) | ||||||||
Forfeit | |||||||||
BC6 | N. ROONEY (ClvY) | ||||||||
NICKOLAS ROONEY (Clovis Youth) | BYE | ||||||||
BC22 | J. MEZA (Okdl) | ||||||||
JESSE MEZA (Oakdale) | Pin :25 | ||||||||
BC7 | J. MEZA (Okdl) | ||||||||
CAEN SULLIVAN (Dethrone) | Pin | ||||||||
BC12 | J. MEZA (Okdl) | ||||||||
Fall | |||||||||
BC8 | R. RIVERA (ClvY) | ||||||||
RAYMOND RIVERA (Clovis Youth) | BYE | ||||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 | Round 6 |
DJ MUNNELLY (SnoT) | |||||||||||
R. RIVERA (ClvY) | L:BC21 | ||||||||||
L:BC12 | BC17 | R. RIVERA (ClvY) | BC25 | DJ MUNNELLY (SnoT) | |||||||
L:BC1 | BC13 | BYE | 4-3 | ||||||||
BC23 | R. RIVERA (ClvY) | ||||||||||
L:BC2 | J. LOPEZ (Lncl) | 10-3 | Third | ||||||||
L:BC11 | BC18 | A. TOWNS (ClvY) | BC27 | C. SULLIVAN (Dthr) | |||||||
L:BC3 | BC14 | A. TOWNS (ClvY) | Forfeit | 8-1 | |||||||
AARON TOWNS (Clovis Youth) | BYE | N. ROONEY (ClvY) | |||||||||
L:BC4 | J. RAMIREZ (BDrg) | L:BC22 | |||||||||
L:BC10 | BC19 | J. RAMIREZ (BDrg) | BC26 | C. SULLIVAN (Dthr) | |||||||
L:BC5 | BC15 | BYE | Pin | ||||||||
BC24 | C. SULLIVAN (Dthr) | ||||||||||
L:BC6 | J. WILLIAMSON (ClvY) | Forfeit | |||||||||
CAEN SULLIVAN (Dethrone) | L:BC9 | BC20 | C. SULLIVAN (Dthr) | ||||||||
L:BC7 | BC16 | C. SULLIVAN (Dthr) | Fall | ||||||||
BYE | |||||||||||
L:BC8 | |||||||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 | Round 5 | Round 6 |
ALYSSA QUIJADA (Sons of Thunder) | 1. TIGRAN GREYAN (ISU) | ||||||
BD1 | A. QUIJADA (SnoT) | 2. LEILANI LEMUS (ClvY) | |||||
BYE | 3. ALYSSA QUIJADA (SnoT) | ||||||
LEILANI LEMUS (Clovis Youth) | |||||||
BD2 | T. GREYAN (ISU) | ||||||
TIGRAN GREYAN (ISU) | 9-2 | ||||||
Round 1 | |||||||
A. QUIJADA (SnoT) | A. QUIJADA (SnoT) | ||||||
from N:BD1 | BD3 | T. GREYAN (ISU) | from N:BD3 | BD5 | L. LEMUS (ClvY) | ||
T. GREYAN (ISU) | Pin :52 | L. LEMUS (ClvY) | 4-0 | ||||
from S:BD2 | from S:BD4 | ||||||
T. GREYAN (ISU) | |||||||
from S:BD1 | BD4 | L. LEMUS (ClvY) | from S:BD3 | BD6 | T. GREYAN (ISU) | ||
L. LEMUS (ClvY) | BYE | BYE | |||||
from N:BD2 | from N:BD4 | ||||||
Round 2 | Round 3 |
CODY SOARES (Oakdale) | 1. LEO CONTINO (Dthr) | ||||||
BE1 | C. SOARES (Okdl) | 2. CODY SOARES (Okdl) | |||||
ERNESTO VELEZ (Tranquillity) | 12-11 | 3. ERNESTO VELEZ (Trnq) | |||||
BE2 | L. CONTINO (Dthr) | ||||||
LEO CONTINO (Dethrone) | BYE | ||||||
Round 1 | |||||||
C. SOARES (Okdl) | C. SOARES (Okdl) | ||||||
from N:BE1 | BE3 | L. CONTINO (Dthr) | from N:BE3 | BE5 | C. SOARES (Okdl) | ||
L. CONTINO (Dthr) | Pin :25 | BYE | |||||
from S:BE2 | from S:BE4 | ||||||
E. VELEZ (Trnq) | L. CONTINO (Dthr) | ||||||
from S:BE1 | BE4 | E. VELEZ (Trnq) | from S:BE3 | BE6 | L. CONTINO (Dthr) | ||
BYE | E. VELEZ (Trnq) | Pin | |||||
from N:BE2 | from N:BE4 | ||||||
Round 2 | Round 3 |
JONATHAN ROCHA (B.A. Dragons) | 1. JONATHAN ROCHA (BDrg) | ||||||
BF1 | J. ROCHA (BDrg) | 2. JEREMIAH WILLDEN (YsmB) | |||||
LANDON BORBOA (Red Wave) | 15-0 | 3. LANDON BORBOA (RdWv) | |||||
4. RYAN MACHADO (ClvY) | |||||||
RYAN MACHADO (Clovis Youth) | |||||||
BF2 | J. WILLDEN (YsmB) | ||||||
JEREMIAH WILLDEN (Yosemite Badger) | Pin | ||||||
Round 1 | |||||||
J. ROCHA (BDrg) | J. ROCHA (BDrg) | ||||||
from N:BF1 | BF3 | J. ROCHA (BDrg) | from N:BF3 | BF5 | J. ROCHA (BDrg) | ||
J. WILLDEN (YsmB) | Fall | R. MACHADO (ClvY) | Pin 1:55 | ||||
from S:BF2 | from S:BF4 | ||||||
L. BORBOA (RdWv) | J. WILLDEN (YsmB) | ||||||
from S:BF1 | BF4 | L. BORBOA (RdWv) | from S:BF3 | BF6 | J. WILLDEN (YsmB) | ||
R. MACHADO (ClvY) | Fall | L. BORBOA (RdWv) | Fall | ||||
from N:BF2 | from N:BF4 | ||||||
Round 2 | Round 3 |
JESUS LORETO (Team Dinamite) | 1. JONATHAN ROCHA (BDrg) | ||||||
BG1 | J. LORETO (TmDn) | 2. JESUS LORETO (TmDn) | |||||
ELIJAH GASH (Bristol) | 9-0 | 3. JOSEPH LOPEZ (NrCT) | |||||
BG5 | J. LORETO (TmDn) | 4. ELIJAH GASH (Brst) | |||||
MICHAEL CASTILLO (Merced Bears) | Fall | ||||||
BG2 | M. CASTILLO (MrcB) | ||||||
JOSH STONE (Team Dinamite) | Fall | Champion | |||||
BG12 | J. ROCHA (BDrg) | ||||||
4-2 | |||||||
BG3 | J. DURBIN (ClvY) | ||||||
JACKSON DURBIN (Clovis Youth) | BYE | ||||||
BG6 | J. ROCHA (BDrg) | ||||||
JONATHAN ROCHA (B.A. Dragons) | Fall | ||||||
BG4 | J. ROCHA (BDrg) | ||||||
JOSEPH LOPEZ (Nor Cal TD) | Fall | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
J. DURBIN (ClvY) | |||||||
ELIJAH GASH (Bristol) | L:BG6 | BG9 | E. GASH (Brst) | ||||
L:BG1 | BG7 | E. GASH (Brst) | 6-2 | Third | |||
JOSH STONE (Team Dinamite) | Pin | BG11 | J. LOPEZ (NrCT) | ||||
L:BG2 | M. CASTILLO (MrcB) | 12-8 | |||||
L:BG5 | BG10 | J. LOPEZ (NrCT) | |||||
L:BG3 | BG8 | J. LOPEZ (NrCT) | 6-1 | ||||
JOSEPH LOPEZ (Nor Cal TD) | BYE | ||||||
L:BG4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
DIEGO LORENTI (Unaffiliated) | 1. GIDEON GERBER (Okdl) | ||||||
BH1 | D. LORENTI (Unff) | 2. AYDEN CORTEZ (Kstn) | |||||
BYE | 3. BRADLEE GREEN (Trlc) | ||||||
BH5 | G. GERBER (Okdl) | 4. DIEGO LORENTI (Unff) | |||||
BRADLEE GREEN (Turlock) | Fall | ||||||
BH2 | G. GERBER (Okdl) | ||||||
GIDEON GERBER (Oakdale) | 9-7 | Champion | |||||
BH12 | G. GERBER (Okdl) | ||||||
AYDEN CORTEZ (Kastner) | 6-4 | ||||||
BH3 | A. CORTEZ (Kstn) | ||||||
ERIC ALMANZA (Merced Bears) | Pin | ||||||
BH6 | A. CORTEZ (Kstn) | ||||||
JOSUE GARCIA (Team Coalinga) | Pin | ||||||
BH4 | J. GARCIA (TmCl) | ||||||
DEEGAN HODGES (Clovis Youth) | Pin | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
J. GARCIA (TmCl) | |||||||
L:BH6 | BH9 | B. GREEN (Trlc) | |||||
L:BH1 | BH7 | B. GREEN (Trlc) | Pin | Third | |||
BRADLEE GREEN (Turlock) | BYE | BH11 | B. GREEN (Trlc) | ||||
L:BH2 | D. LORENTI (Unff) | Fall | |||||
ERIC ALMANZA (Merced Bears) | L:BH5 | BH10 | D. LORENTI (Unff) | ||||
L:BH3 | BH8 | E. ALMANZA (MrcB) | Fall | ||||
DEEGAN HODGES (Clovis Youth) | Pin | ||||||
L:BH4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
CADEN ARSENAULT (Clovis Youth) | 1. GOR VARDANYAN (ISU) | ||||||
BI1 | C. ARSENAULT (ClvY) | 2. ELI WATSON (Trlc) | |||||
BYE | 3. GABRIEL GARCIA (ClvY) | ||||||
BI5 | G. VARDANYAN (ISU) | 4. PARKER ROMERO (SnoT) | |||||
NICHOLAS CATTUZZO (Team Coalinga) | Pin :25 | ||||||
BI2 | G. VARDANYAN (ISU) | ||||||
GOR VARDANYAN (ISU) | Fall | Champion | |||||
BI12 | G. VARDANYAN (ISU) | ||||||
GABRIEL GARCIA (Clovis Youth) | Pin | ||||||
BI3 | G. GARCIA (ClvY) | ||||||
PARKER ROMERO (Sons of Thunder) | 4-2 | ||||||
BI6 | E. WATSON (Trlc) | ||||||
Fall | |||||||
BI4 | E. WATSON (Trlc) | ||||||
ELI WATSON (Turlock) | BYE | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
G. GARCIA (ClvY) | |||||||
L:BI6 | BI9 | G. GARCIA (ClvY) | |||||
L:BI1 | BI7 | N. CATTUZZO (TmCl) | Fall | Third | |||
NICHOLAS CATTUZZO (Team Coalinga) | BYE | BI11 | G. GARCIA (ClvY) | ||||
L:BI2 | C. ARSENAULT (ClvY) | Fall | |||||
PARKER ROMERO (Sons of Thunder) | L:BI5 | BI10 | P. ROMERO (SnoT) | ||||
L:BI3 | BI8 | P. ROMERO (SnoT) | 6-2 | ||||
BYE | |||||||
L:BI4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
BRODIE JOHNSON (Oakdale) | 1. NICHOLAS SAHAKIAN (ISU) | ||||||
BJ1 | B. JOHNSON (Okdl) | 2. BROCK RIOS (EltF) | |||||
BYE | 3. BRODIE JOHNSON (Okdl) | ||||||
BJ5 | N. SAHAKIAN (ISU) | 4. CADE ALEXANDER (ClvY) | |||||
NICHOLAS SAHAKIAN (ISU) | 6-4 | ||||||
BJ2 | N. SAHAKIAN (ISU) | ||||||
ADRIEN REYES (Champ Academy) | Forf | Champion | |||||
BJ12 | N. SAHAKIAN (ISU) | ||||||
BROCK RIOS (Elite Force) | Fall | ||||||
BJ3 | B. RIOS (EltF) | ||||||
JONATHAN RAMIREZ (Golden Boyz) | Pin :25 | ||||||
BJ6 | B. RIOS (EltF) | ||||||
Pin | |||||||
BJ4 | C. ALEXANDER (ClvY) | ||||||
CADE ALEXANDER (Clovis Youth) | BYE | ||||||
Round 1 | Round 2 | Round 4 |
C. ALEXANDER (ClvY) | |||||||
L:BJ6 | BJ9 | C. ALEXANDER (ClvY) | |||||
L:BJ1 | BJ7 | A. REYES (ChmA) | Forfeit | Third | |||
ADRIEN REYES (Champ Academy) | BYE | BJ11 | B. JOHNSON (Okdl) | ||||
L:BJ2 | B. JOHNSON (Okdl) | Pin | |||||
JONATHAN RAMIREZ (Golden Boyz) | L:BJ5 | BJ10 | B. JOHNSON (Okdl) | ||||
L:BJ3 | BJ8 | J. RAMIREZ (GldB) | Pin | ||||
BYE | |||||||
L:BJ4 | |||||||
Round 2 | Round 3 | Round 4 |
BROCK BOGETTI (Tracy) | 1. BROCK BOGETTI (Trcy) | ||||||
BK1 | B. BOGETTI (Trcy) | 2. ISAIAH UYEHARA (ClvY) | |||||
ISAIAH UYEHARA (Clovis Youth) | Pin 2:00 | ||||||
Round 1 | |||||||
I. UYEHARA (ClvY) | |||||||
from S:BK1 | BK2 | B. BOGETTI (Trcy) | from S:BK2 | N/R | |||
B. BOGETTI (Trcy) | 24-9 | ||||||
from N:BK1 | from N:BK2 | ||||||
Round 2 | Round 3 |